Środa 12 grudnia 2018
imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Uczniowie ZSP w Jedliczu w gronie najlepszych matematyków w X Krośnieńskim Konkursie Matematycznym

6 czerwca 2017 roku w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie odbyła się „Gala matematyki” połączona z podsumowaniem wyników X Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego. Konkurs adresowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu krośnieńskiego przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Patronat nad konkursem sprawował Podkarpacki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Krosna oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki oddział w Rzeszowie.

W etapie finałowym, który odbył się 12 maja br. szkołę w Jedliczu reprezentowało 11 uczniów. W gronie 189 finalistów, którzy rywalizowali sprawdzając swoją wiedzę i umiejętności wysokie wynik uzyskali: Mateusz Fałat uzyskując II miejsce na poziomie klas czwartych szkoły podstawowej podopieczny p. Dagmary Słabniak oraz Michał Janocha zdobywając II miejsce na poziomie klas pierwszych gimnazjum przygotowywany przez p. Beatę Świątek

Serdecznie gratulujemy, życząc jednocześnie dużo zapału do dalszej pracy oraz jeszcze większych sukcesów w gronie adeptów matematyki.

ZSP Jedlicze