Środa 12 grudnia 2018
imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

Misja profilaktyczna uczniów ZSP w Jedliczu

O tym, ze młodzież jest kreatywna i nie brak jej zapału ani odwagi w zmaganiach z zagrożeniami współczesnego świata przekonuje przykład jedlickich uczniów, którzy zaprosili swoich młodszych kolegów ze szkół podstawowych z terenu gminy Jedlicze na spektakl profilaktyczny o znamiennym tytule „Misja specjalna”.
Przedstawienie w lekko satyryczny sposób traktuje o substancjach szkodliwych, które często prowadzą do ludzkich dramatów. Główni bohaterowie sztuki tj. błyskotliwy Onufry- prawa ręka samego Świętego Piotra i jego nieco wiekowy, ale rezolutny ochroniarz Goliat udają się w niebezpieczną podróż na ziemię, aby sprawdzić poczynania bezwzględnie panoszących się tam nałogów. Na swojej drodze spotykają plejadę zła: Nikotynę, Alkoholizm, Narkomanię oraz Siecioholizm lecz z determinacją podejmują z nimi walkę. A wszystko dzieje się na tle barwnej i pomysłowej scenografii samodzielnie wykonanej przez uczniów.
Zrealizowane przedsięwzięcie teatralne, które wpisuje się w Program Profilaktyki ZSP w Jedliczu to efekt wielu tygodni wytężonej pracy i przygotowań pod kierunkiem Pani Alicji Dobosz- pedagoga szkolnego oraz Pani Bożeny Łańczak- opiekuna Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. 

ZSP Jedlicze