Niedziela 16 grudnia 2018
imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Nagrody Burmistrza dla najlepszych uczniów 2016/2017

21 czerwca br. w Urzędzie Gminy w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Burmistrza Gminy Jedlicze uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, odznaczyli się wzorowym zachowaniem oraz reprezentowali szkołę w zawodach, turniejach, konkursach, olimpiadach szkolnych i pozaszkolnych. W uroczystości uczestniczyli Radni Rady Miejskiej oraz dyrektorzy szkół. Wręczenia nagród dokonał Burmistrz Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Woźniak oraz Dyrektor ZEASiP Marek Świdrak.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:


Emilia Munia – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Długiem uzyskała średnią ocen 5,10 i wzorowe zachowanie. Zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Literackim „SKO-we wakacje”, II miejsce w międzyszkolnym konkursie SKO „Jak matematyka nauk królowa w PKO Banku Polskim procenty, działania i liczby chowa”, wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Teatralnym „Wesołe scenariusze”. Reprezentowała szkołę w gminnym konkursie „Mistrz Języka Angielskiego”, konkursie ortograficznym „Mistrz ortografii”, konkursie recytatorskim „Tropem współczesnej poezji”, „Konkursie poezji patriotycznej”. Co roku reprezentuje szkołę w gminnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Szkół i Przedszkoli „Pegaz”.

Julia Orzechowska – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Dobieszynie uzyskała średnią ocen 5,27 i wzorowe zachowanie. Aktywnie pracowała na rzecz klasy i szkoły włączając się w akcje charytatywne- Pola Nadziei, Góra Grosza, kwesta na rzecz dzieci z Senegalu. Ponadto brała udział w licznych konkursach. Jej osiągnięcia to: I miejsce w Noworocznym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez GOK w Jedliczu, II miejsce w Mikołajkowym Festiwalu piosenki ,,Droga do Gwiazd”, który odbył się w GOK w Chorkówce, I miejsce w XI Międzyszkolnym Konkursie Kolęd - "Hej kolęda, kolęda" dla szkół z terenu powiatu krośnieńskiego, II miejsce w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", wyróżnienie w IX Powiatowym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się w Ośrodku Kultury w Dukli, wyróżnienie w XXVI Konkursie Kolęd i Pastorałek Pogranicza, który odbył się w RCKP w Krośnie, wyróżnienie w IV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Jedlicze o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze.

Ewelina Słota – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Piotrówce, uzyskała średnią ocen 5,75 oraz wzorowe zachowanie. Jest gminnym Mistrzem Ortografii i Mistrzem Języka Angielskiego, razem z zespołem zdobyła I miejsce w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Szkół i Przedszkoli PEGAZ 2017. Ponadto brała udział w następujących konkursach: VIII Wiosenny Turniej Wiedzy (drużyna zdobyła II miejsce), Odnawialne Źródła Energii, XVII Sejmik Ekologiczny w Węglówce, konkurs fotograficzny i czytelniczy. Wolontariusz wielu akcji charytatywnych, reprezentowała szkołę na wielu uroczystościach. Zainteresowania: fotografia, lingwistyka, zwierzęta.

Wiktor Fiałkowski – uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Piotrówce, uzyskał średnią ocen 5,60 oraz wzorowe zachowanie. Jest Rachmistrzem Gminy Jedlicze, razem z zespołem zdobył I miejsce w Przeglądzie Twórczości Artystycznej Szkół i Przedszkoli PEGAZ 2017. Ponadto brał udział w następujących konkursach: VIII Wiosenny Turniej Wiedzy (drużyna zdobyła II miejsce), XVII Sejmik Ekologiczny w Węglówce, uczestnik wielu projektów realizowanych przez szkołę. Zainteresowania: historia, turystyka, matematyka.

Daria Biedroń –uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Żarnowcu, uzyskała średnią ocen 5,30 oraz wzorowe zachowanie. Aktywnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły, angażując się w przygotowanie wielu szkolnych uroczystości oraz akcji charytatywnych. Brała udział w konkursach: plastycznych, literackich, recytatorskich, matematycznych, biblijnym oraz w zawodach sportowych. Najważniejsze osiągnięcia uczennicy w bieżącym roku szkolnym: II miejsce w konkursie plastycznym „Zapobiegajmy wypalaniu traw; wyróżnienie w konkursie plastycznym „Wolni od nałogów; wyróżnienie w konkursie „Świąteczne anioły”, I miejsce w konkursie rajdowym wiedzy o PTSM; III miejsce drużynowo w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce koszykowej; III miejsce drużynowo w Trójboju Lekkoatletycznym, II miejsce w gminnym konkursie czytelniczym ”Znane i lubiane książki Astrid Lindgren”.

Karolina Bołoz – uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu uzyskała średnią ocen 5,55 i wzorowe zachowanie. Jest uczennicą wybitnie uzdolnioną. Swoje wszechstronne zainteresowania prezentowała w licznych konkursach na szczeblu szkolnym, gminnym i powiatowym. Aktywnie uczestniczyła w życiu szkoły ujawniając swój talent aktorski, wokalny, taneczny i recytatorski podczas szkolnych uroczystości. Największe sukcesy Karoliny: III miejsce w XIII edycji Gminnego Konkursu Matematycznego „Rachmistrz Gminy Jedlicze”, wyróżnienie w Gminnym Konkursie „Mistrz Ortografii”, II miejsce w XI Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej, wyróżnienie w XI Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej „Let’s sing in English”.

Izabela Bolanowska – uczennica klasy VI a Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu uzyskała średnią ocen 5,27 i wzorowe zachowanie. Posiada szerokie zainteresowania, jednakże najchętniej realizuje się w sporcie, odnosząc znaczące sukcesy. Wielokrotnie, z dużym powodzeniem brała udział w zawodach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Największe sukcesy Izabeli: udział w Mistrzostwach Polski Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej, III miejsce w Międzynarodowym Feryjnym Turnieju Czwórek Siatkarskich, III miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej, I miejsce w Półfinale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej, II miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych, III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej, I miejsce w Regionalnej Lidze Mini Piłki Siatkowej, jest objęta szkoleniem w ramach Kadry Wojewódzkiej „Nadziei Olimpijskich” - rocznik 2004, VIII miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „Dzieje narodu polskiego w latach 1772 – 1914”.

Michał Janocha - uczeń klasy I c Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu, uzyskał średnią ocen 5.08 i wzorowe zachowanie. Jest uczniem uzdolnionym w zakresie przedmiotów ścisłych i odnosi sukcesy w sporcie. Szczególnie interesuje się matematyką i w tej dziedzinie odnosi sukcesy. W bieżącym roku szkolnym został objęty programem stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego i otrzymał stypendium ufundowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. W związku z tym uczeń realizuje indywidualny plan rozwoju z matematyki. W czasie nauki w Gimnazjum z dużym powodzeniem uczestniczył w licznych konkursach i zawodach sportowych, które odbywały się na szczeblach: wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Największym sukcesem w tym obszarze jest z pewnością zdobycie w 2017 roku II miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów D – Styl Klasyczny Narciarstwo Biegowe. Największe sukcesy Michała: wyróżnienie w Międzynarodowy Konkursie "Kangur Matematyczny", II m. w powiatowym X Krośnieńskim Konkursie Matematycznym, III m. w Mistrzostwach Polski Juniorów D – Styl Dowolny Narciarstwo Biegowe, III m. w klasyfikacji końcowej „Biegu Na Igrzyska” – Narciarstwo Biegowe.

Samanta Wójcik – uczennica klasy I c Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu, uzyskała średnią ocen 5.09 i wzorowe zachowanie. Jest uczennicą uzdolnioną, szczególnie w zakresie języków obcych. W trakcie nauki w Gimnazjum z dużym powodzeniem uczestniczyła w licznych konkursach, które odbywały się na szczeblach: szkolnym, powiatowym, wojewódzkim. Największe sukcesy Samanty: I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego im. Jacoba i Wilhelma Grimmów, Krosno, 5.04.2017r., Wyróżnienie w powiatowym konkursie „Krośnieński Mistrz Ortografii”, Krosno 2017r., Udział w etapie rejonowym konkursu z języka niemieckiego, II m. w Szkolnym Konkursie „The Master of English”.Jako uczennica I klasy gimnazjum wykazywała się niezwykłą aktywnością w obszarze czytelnictwa. Wzięła udział we wszystkich konkursach w ramach innowacyjnego projekty promującego czytelnictwo „Liga Lektur Szkolnych” i zgromadziła najwięcej punktów, uzyskując tym samym tytuł Mistrza Ligi Lektur Szkolnych. Ponadto uczestniczyła w konkursie "Misja - książka!", w którym wspólnie z koleżankami została nagrodzona.

Klaudia Kania – uczennica klasy III b Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu, uzyskała średnią ocen 5.33 i wzorowe zachowanie. Jest uczennicą uzdolnioną w zakresie przedmiotów ścisłych i artystycznych. W trakcie nauki w Gimnazjum z dużym powodzeniem uczestniczyła w licznych konkursach, które odbywały się na szczeblach: szkolnym, powiatowym, wojewódzkim. Największe sukcesy Klaudii: Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie fotograficznym organizowanym przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki „Flora i fauna dorzecza Wisłoki”, II miejsce w powiatowym konkursie plastycznym „Co wiemy o ropie naftowej” organizowanym przez Fundację Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, udział w powiatowym konkursie „Krośnieński Mistrz Ortografii”, Krosno 2017r., III miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym Filmowe Inspiracje, Krosno 2017r., udział w II etapie Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego Krosno 2017r., IV miejsce w powiatowym konkursie języka angielskiego „Know Your English” pod patronatem Kuratorium Oświaty.

Gabriela Jaskółka - uczennica klasy III b Gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Jedliczu, uzyskała średnią ocen 5.17 i wzorowe zachowanie. Jest uczennicą uzdolnioną w zakresie przedmiotów humanistycznych. Szczególnie interesuje się literaturą. W trakcie nauki w Gimnazjum uczestniczyła w różnych konkursach, które odbywały się na szczeblach: szkolnym, powiatowym. Największym sukcesem w tym obszarze jest z pewnością uzyskanie w 2017 r. tytułu laureata w Przedmiotowym Konkursie Polonistycznym organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Największe sukcesy Gabrieli: Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego, Rzeszów 2017r., Udział w konkursie „Krośnieński Mistrz Ortografii”, Krosno 2017r. Chętnie angażowała się w działalność charytatywną i brała udział w akcjach organizowanych przez Szkolne Koło CARITAS, do których należy zaliczyć kwesty pieniężne i wolontariat.

Magdalena Komisarz – uczennica klasy III Gimnazjum w Potoku, uzyskała średnią ocen 5.07 i wzorowe zachowanie. W tym roku szkolny uczennica osiągnęła szczególne sukcesy w następujących konkursach i zawodach: zajęcie III miejsca w powiatowej gimnazjadzie w piłce siatkowej dziewcząt, wyróżnienie w powiatowym konkursie literackim "Rodzina Energią dla Polski". Ponadto uczennica wyróżnia się zaangażowaniem w akcjach charytatywnych m. in. akcja „Pola Nadziei”

Aleksandra Wiśniowska – uczennica klasy II Gimnazjum w Potoku jest uczennicą o wzorowym zachowaniu. Dwukrotna laureatka ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez IPN pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej pt. „Epizody z historii najnowszej Polski w komiksie”. W tym roku Aleksandra znalazła się wśród 18 nagrodzonych finalistów. Tym samym powtórzyła swoje osiągnięcie z poprzedniego roku.

Jakub Znój – uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Jaszczwi uzyskał średnią ocen 5.10 i wzorowe zachowanie. Uczeń solidny, ambitny, systematyczny i sumienny. Pilnie wykonuje swoje obowiązki szkolne, uzyskując ze wszystkich przedmiotów bardzo dobre wyniki. Poszerza horyzonty wiedzy poprzez udział w konkursach przedmiotowych. Z pasją rozwija swoje zainteresowania i zdolności w takiej dziedzinie sportu jak piłka nożna. Wraz z drużyną zdobył I miejsce w Gminnej Lidze Piłki Nożnej, pełniąc rolę kapitana. Godnie reprezentuje szkolę w licznych turniejach i zawodach sportowych. Chętnie włącza się w organizację imprez szkolnych, bierze udział w akademiach.

Marlena Pasieka – uczennica klasy I Gimnazjum w Jaszczwi uzyskała średnią ocen 5.00 i wzorowe zachowanie. Reprezentuje szkołę na olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych i konkursach artystycznych. Marlena jest reprezentantką szkoły w drużynie strzeleckiej i osiąga w tej dziedzinie liczne sukcesy. W memoriale im. Bogusława Dziury w listopadzie 2016, reprezentując szkołę zdobyła trzecie miejsce w drużynie. Bierze udział w konkursach artystycznych, w dziedzinie fotografii i plastyki. Została laureatem w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Pocztówka z Polski”. Na terenie gminy w konkursie plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom”- zajęła miejsce trzecie. W konkursie „Maskotka Gminy Jedlicze” – zajęła miejsce drugie. Udziela się, jako wolontariusz w akcjach charytatywnych na terenie szkoły i miejscowości. Uczestniczyła w akcji „Pola Nadziei”, „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Maria Bożek – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Moderówce, uzyskała średnią ocen 5,44 oraz wzorowe zachowanie. Uczennica brała udział w konkursach przedmiotowych z języka angielskiego oraz języka polskiego organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Największe jej osiągnięcia to: wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim ,,Moje spotkania z przyrodą”, I miejsce w Gminnym Konkursie dla Szóstoklasistów ,,Mistrz Języka Angielskiego”, I miejsce w Gminnym Konkursie dla Szóstoklasistów ,,Wiosenny Turniej Wiedzy” (drużynowo), III miejsce w Gminnym Konkursie dla Szóstoklasistów ,,Mistrz Ortografii”, wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego ,,Ready, Steady, Go”!. Uczennica inicjuje, organizuje i aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych.

Aleksandra Bełch – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Moderówce, uzyskała średnią ocen 5,33 oraz wzorowe zachowanie. Uczennica brała udział w konkursach przedmiotowych z języka angielskiego oraz języka polskiego organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Największe jej osiągnięcia to: tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Literackim ,,Moje spotkania z przyrodą”, I miejsce w Gminnym Konkursie dla Szóstoklasistów ,,Wiosenny Turniej Wiedzy” (drużynowo), II miejsce w Gminnym Konkursie dla Szóstoklasistów ,,Mistrz Ortografii”. Uczennica inicjuje, organizuje i aktywnie uczestniczy w akcjach charytatywnych. Pasją Aleksandry jest czytanie książek. Uczennica rozwija swoje zainteresowania i umiejętności podejmując własne próby pisarskie. Jest autorką licznych opowiadań i legend.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów.

Słownik: