Poniedziałek 22 lipca 2019
imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Dożynki Gminne

Już w niedzielę Dożynki Gminne w Jedliczu. Rozpoczną się Mszą Świętą dziękczynną za tegoroczne plony odprawioną w kościele parafialnym w Jedliczu. Po mszy orszak dożynkowy przejdzie na plac przy hali GOSiR, gdzie odbędzie się pozostała część dożynek.

Na czele orszaku pójdą Starostowie dożynkowi. W tym roku są nimi Magdalena i Wojciech Stasiczakowie. To jedni z najprężniej funkcjonujących rolników w Gminie Jedlicze i nieliczni utrzymujący się wyłącznie z uprawy ziemi. Gospodarują na około 50 hektarach gruntów, zajmując się produkcją roślinną. Mieszkają w Jedliczu-Męcince, mają dwójkę dzieci.

Po tradycyjnym wręczaniu gospodarzowi gminy chlebów i kołaczy dożynkowych przez delegacje wszystkich sołectw nastąpi bogata część artystyczna. Na scenie oprócz miejscowych zespołów, czyli Jarzębiny i Magnolii, na scenie pojawią się Svidniczanky ze Słowacji, Łanowiczanie z Ukrainy, zaś w ostatniej chwili swój udział potwierdziła Folk Kapela Góralska HORA. Całość zakończy zabawa taneczna z zespołem Fair Play.

Tradycyjnie z bogactwem kulinarnych smakołyków będzie się można spotkać na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich. Swoje stoiska będą mieli też okoliczni rękodzielnicy i inni wytwórcy. Atrakcją zapewne też będzie rzeźba Jana Gajdy.

Dożynki Gminne są imprezą otwartą, zapraszamy do uczestnictwa wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Słownik: