Sobota 19 stycznia 2019
imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Piknik w Podniebylu

W minioną sobotę (5.08) odbył się piknik rodzinny w Podniebylu. Korzystając z pięknej pogody wielu mieszkańców postanowiło spędzić popołudnie podczas wspólnej zabawy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które mogły zainteresować zarówno najmłodszych jak i ich rodziców. Wszystkich zebranych powitali m.in. Zastępca Burmistrza – Ryszard Zagórski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu – Piotr Woźniak, Sołtys wsi Podniebyle – Iwona Ryczek oraz Radna Jolanta Woźniak.

Jedną z zaproponowanych atrakcji była wystawa Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych oraz Stowarzyszenia Eksploracyjno – Historycznego Galicja. Najmłodsi mogli zapoznać się także z pracą policjanta. Niektórzy z rodziców, za pomocą tzw. alkogogli na własnej skórze przekonali się o wpływie alkoholu na ich organizm. Podczas pikniku wystąpiły zespoły: Jarzębina, Wietrznianki i Łęczanie.

Wielką niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych była możliwość obejrzenia prac Pana Władysława Inglota. Przez chwile mogli się poczuć jak w prawdziwej wiosce smerfów. Za co pragniemy mu serdecznie podziękować. Dużym zainteresowaniem cieszył się  dmuchany plac zabaw, który wywoływał na twarzach dzieci szczere uśmiechy. Zorganizowano również konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami.

Organizatorami pikniku była Gmina Jedlicze, Radna wsi Podniebyle, Sołtys z Radą Sołecką i Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza.