Poniedziałek 22 października 2018
imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze

19 sierpnia br. odbyły się  Zawody w Kolarstwie Górskim o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze  MTB Jedlicze 2017. Zmagania kolarzy zorganizowano w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC. W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w 17 kategoriach wiekowych. Każda z kategorii wyróżniała się innym dystansem, dostosowanym do wieku startujących. Tegoroczna edycja cieszyła się sporym powodzeniem, zarówno wśród amatorów jak i zawodowców. Otwarcia zawodów dokonali Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak, Radny Powiatowy Piotr Waśko oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak.

Tradycyjnie przed głównymi wyścigami odbyły się rywalizacje najmłodszych wielbicieli dwóch lub „trzech” kółek. Trasa dla najmłodszych zawodników została wytyczona z myślą o ich możliwościach i wysiłku na jaki mogą pozwolić sobie maluchy.

Czym starsza grupa tym wyżej podniesiona została poprzeczka. Zmęczenie i ogromny wysiłek malowały się na wielu twarzach. Nie była to rekreacyjna jazda, lecz ciężka przeprawa. Najstarszym kategoriom organizator wytyczył bardzo ciekawą, wymagającą trasę. Wiele zjazdów i podjazdów dało się we znaki zawodnikom. Uczestnicy zmierzyli się z wymagającą, zróżnicowaną trasą wytyczoną na terenie parku obok hali GOSiRu oraz LO Jedlicze. Rywalizacja pomiędzy kolarzami przebiegała w atmosferze fair – play, dzięki czemu obyło się bez groźnych wypadków oraz kontuzji.

Zawodom towarzyszył gość specjalny, akrobata specjalizujący się w Trialu rowerowym Piotr Bielak. Ekwilibrysta dał niezapomniany pokaz sztuczek rowerowych. Pan Piotr przygotował również miasteczko rowerowe dla najmłodszych z torem przeszkód. Mobilne Miasteczko Rowerowe to miejsce w którym dzieci i młodzież mogli zdobyć i rozwinąć umiejętności poruszania się w ruchu drogowym.

Na zakończenie imprezy odbyło się uroczyste wręczenie pamiątkowych pucharów oraz nagród najlepszym zawodnikom przez Burmistrza Gminy Jedlicze Jolantę Urbanik, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jedliczu Piotra Woźniaka, Radnego Powiatowego Piotra Waśko, Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu i Rekreacji Krystynę Marć, Radnego Romana Kopcia  oraz Dyrektora GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak.

Serdecznie dziękujemy sponsorom Rejonowi Budowy Dróg i Mostów w Krośnie, PKO BP, kwiaciarni „Kwiaty u Wioli” oraz OSP Męcinka, a także  wszystkim osobom, które bezinteresownie włączyły się w pomoc przy organizacji wyżej wymienionej imprezy. Szczególne podziękowania należą się zawodnikom naszej sekcji kolarstwa górskiego Jedlicze Team za pomoc i pracę przy organizacji zawodów.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok.

GOSiR Jedlicze

 

Słownik: