Wtorek 23 października 2018
imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Wakacyjne wycieczki do Krakowa i w Bieszczady

W piękne wakacyjne dni 10 i 17 sierpnia br. odbyły się wycieczki do Krakowa oraz w Bieszczady. W wycieczkach uczestniczyły dzieci oraz młodzież ze Świetlic Opiekuńczo - Wychowawczych działających na terenie Gminy Jedlicze.

Podróż po Krakowie (10.08) rozpoczęła się od pobytu w Parku Wodnym. Po trzygodzinnych szaleństwach w największym Aquaparku w kraju, wszyscy udali się na Wawel i krakowskimi ulicami przemieścili się do Rynku Głównego, gdzie czekał przygotowany wcześniej obiad. Po posiłku cała grupa podziwiała Sukiennice. Następnie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza, a także wysłuchali hejnału z Wieży Mariackiej. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Zoologicznym gdzie mogli z bliska zaobserwować życie zwierząt.

Tydzień później najmłodsi uczestnicy Świetlic Dziecięcych uczestniczyli w wycieczce nad Zalew Solinski. Pierwszym punktem wyprawy było dotarcie na zaporę, podziwianie pięknego widoku oraz pływających ryb tuż pod powierzchnią wody. Niezapomnianych wrażeń dostarczył godzinny rejs statkiem  „Werlas" po Zalewie Solińskim. Po  przypłynięciu do przystani, dzieci zakupiły pamiątki. Po odpoczynku i posiłku cała grupa pojechała do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. 

Wycieczki dostarczyły niezapomnianych wrażeń. Były dla wszystkich wspaniałą przygodą, a także niezapomnianą lekcją historii. Po powrocie wszyscy z uśmiechem powitali swoich rodziców, czekających na swoje pociechy.

Kierownikiem wycieczek była pani Agata Kazalska, zaś opiekę nad uczniami sprawowali: pani Beata Orzechowska, pani Katarzyna Jeż-Kubacka, pan Wojciech Prejznar i pan Bartosz Kazalski. Fundatorem wycieczek była Gmina Jedlicze.

Agata Kazalska

 

Słownik: