Sobota 19 stycznia 2019
imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Szkoła Podstawowa w Piotrówce w konkursie grantowym „mPotęga”

„mPotęga” to konkurs grantowy Fundacji mBanku, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu.

W maju br. Szkoła Podstawowa w Piotrówce przystąpiła do IV edycji konkursu grantowego w ramach programu „mPotęga”. Do udziału zgłoszono  ponad 700 wniosków. Decyzją Kapituły, Szkoła w Piotrówce znalazła się w gronie 189 szkół podstawowych z całej Polski, które zakwalifikowały się do tego konkursu i otrzymała darowiznę w kwocie 5000 zł na realizację projektu matematycznego pod nazwą „Ciekawe oblicza matematyki” opracowanego przez Panią Beatę Gierlicką.

Projekt ten realizowany będzie od 4 września do 29 grudnia 2017 roku. Z otrzymanych środków finansowych zakupione zostaną pomoce dydaktyczne, gry matematyczne, klocki, układanki, materiały papiernicze, plastyczne, które wykorzystane będą podczas realizacji pozalekcyjnych zajęć z uczniami klas IV-VII, w czasie zajęć integracyjnych z rodzicami uczniów oraz z zaproszonymi uczniami z innych szkół, a także wykorzystywane będą na lekcjach matematyki.

W ramach realizacji działań projektowych przewidziano podział na cztery bloki tematyczne:

  • klasa IV – sprawność rachunkowa fundamentem matematycznych sukcesów
  • klasa V – kolorowy świat figur płaskich
  • klasa VI – matematyka na różne sposoby
  • klasa VII – matematyka poza szkołą.

Działania zaplanowane w projekcie mają pomóc w wzmacnianiu wewnętrznej motywacji do nauki i rozwoju poprzez osiąganie drobnych sukcesów, mają pokazać związek matematyki z życiem codziennym i pomóc dostrzec zależności matematyczne w otaczającym świecie.

SP Piotrówka