Poniedziałek 22 października 2018
imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Świetne wyniki kolarzy Jedlicze TEAM

W bieżącym miesiącu zakończyły się dwa z ważniejszych cykli wyścigów w kolarstwie górskim, w których czynnie brała udział nasza sekcja kolarska - Jedlicze TEAM.

Pierwszym z nich była Podkarpacka Liga Rowerowa. Licząca pięć edycji Liga, rozgrywana była na trasach przygotowanych w Ustrzykach Dolnych, Bóbrce, Wietrznie, Jedliczu oraz Dukli. Świetne występy naszych zawodników na poszczególnych zawodach pozwoliły po finałowym wyścigu , który miał miejsce 16.09.2017 r. w Dukli, na osiągnięcie przez nich wysokich miejsc w klasyfikacji generalnej zarówno indywidualnej jak i zespołowej.

Dziewczynki 9-10 lat

Weronika Fałat  1 m.

Chłopcy 9-10 lat

Wiktor Jeż  2 m.

Dziewczynki 11-12 lat

Julia Jeż  1 m.

Amelia Bożek  2 m.

Chłopcy 11-12 lat

Jakub Półchłopek  1 m.

Mateusz Fałat  2 m.

Wiktor Trybus  11 m.

Tymoteusz Kuschel  14 m.

Senior 20-29 lat

Jakub Jeż  12 m.

Masters I 30-39 lat

Sławomir Skóra  1 m.

Krzysztof Gajda  4 m.

Przemysław Słyś  12 m.

Masters II 40-49 lat

Sebastian Półchłopek  1 m.

Krzysztof Jeż  4 m.

Sebastian Czekański  7 m.

Weteran 50 lat i starsi

Maciej Machnik  6 m.

Klasyfikacja Drużynowa Jedlicze TEAM  2 m.

Drugim z cykli była Małopolska Liga Kolarska wpisana do Małopolskiego Związku Kolarskiego. Impreza ta od samego początku stała na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod kątem przygotowanych tras, jak i uczestnictwa w niej licencjonowanych zawodników z małopolskich klubów. Po wyśmienitych startach naszych zawodników w Pcimiu i Sułkowicach ,przyszedł czas na Finał, który zorganizowany został 23.09.2017 r. w Myślenicach. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz silnej konkurencji, nasi kolarze pokazali się z jak najlepszej strony zajmując odpowiednio : Jakub Półchłopek - 2 miejsce, Amelia Bożek - 4 miejsce, Sławomir Skóra - 4 miejsce oraz Sebastian Półchłopek - 5 miejsce. Świetnie pokazał się również gościnnie reprezentujący barwy naszego zespołu, utalentowany Maciej Dąbrowski, na co dzień jeżdżący w team-ie „ Kwiaty u Wioli Krosno”, zajmując wysokie 4 miejsce w swojej kategorii.

Nasi zawodnicy w całej edycji Ligii nie brali udziału w kilku zawodach, jednak ostatecznie w klasyfikacji generalnej Jedlicze Team uplasował się na IV miejscu niewiele tracąc do podium, bo zaledwie cztery punkty. Atrakcją zakończenia zawodów było wręczenie nagród przez wyśmienitych polskich kolarzy tj. Annę Szafraniec-Rutkiewicz i jej męża Marka Rutkiewicza.

Poniżej przedstawiamy wyniki generalnej klasyfikacji po trzech startach:

Dziewczęta 8-10 lat

Weronika Fałat  1 m.

Chłopcy 8-10 lat

Wiktor Jeż  2 m.

Żakini

Julia Jeż  1 m.

Żak

Mateusz Fałat  5 m.

Masters I

Krzysztof Gajda 2 m

Masters II

Krzysztof Jeż  6 m

Klasyfikacja Drużynowa Jedlicze TEAM 4 m 

GOSiR Jedlicze

Słownik: