Sobota 19 stycznia 2019
imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Ćwiczenia jednostek OSP z terenu Gminy Jedlicze

W ubiegłą sobotę 21 października w miejscowościach Piotrówka i Podniebyle odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z terenu Gminy Jedlicze. Tematem przewodnim było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych w trudnych warunkach terenowych.

Ćwiczenia poprzedzone były zbiórką strażaków pod Domem Ludowym w Piotrówce, gdzie dokonano weryfikacji poprawności ubioru, wyposażenia strażaków oraz utworzono stanowisko kierowania. Scenariusz pozorowanej akcji  zakładał gaszenie palącego się przekaźnika znajdującego się na terenie miejscowości Podniebyle oraz pobliskiego terenu.

W ćwiczeniach wzięło udział 11 jednostek OSP z terenu Gminy Jedlicze. Działania strażaków obserwowali Pan Piotr Woźniak - Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu, Pan Marek Maciejowski - Prezes Związku OSP RP W Jedliczu, Pan Rafał Janocha - Komendant Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Jedliczu, Pan Dawid Kmiecik - Inspektor ds. ochrony przeciwpożarowej w Urzędzie Gminy w Jedliczu oraz Zespół Kontrolny z Komendy Miejskiej PSP w Krośnie,  który nadzorował przebieg ćwiczeń. Miały na celu doskonalenie umiejętności strażaków podczas działań ratowniczo-gaśniczych, jak również pozwalały sprawdzić poprawność działania sprzętu.

fot. krosno112.pl