Piątek 18 stycznia 2019
imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Wycieczka do 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Krośnie

Dnia 26 października br. przedszkolaki i uczniowie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Długiem wzięli udział w wycieczce do 1 Oddziału PKO Banku Polskiego w Krośnie. Po banku zwiedzających oprowadzała Pani Paulina Pilut, która jest koordynatorem do spraw SKO. Dzięki Pani Paulinie dzieci poznały między innymi sposób korzystania z bankomatu przy pomocy telefonu z wykorzystaniem aplikacji mobilnej IKO. Nauczyły się nie tylko wypłacać pieniądze, ale również dokonywać wpłat na konto za pomocą bankomatu.

W banku poznały pracę na stanowisku obsługi klienta oraz zwiedziły nieczynny obecnie skarbiec, który kiedyś był największym na Podkarpaciu. Dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy bankowej, odpowiadając na pytania i rozwiązując zagadki. Wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali książeczki pt. "Pięć sposobów na ekooszczędzanie z SKO - przewodnik dla dzieci i rodziców"

Wycieczka ta była przede wszystkim wspaniałą lekcją bankowości. Jej uczestnicy zobaczyli to, czego inni na co dzień nie mają okazji zobaczyć.

Dziękujemy Pani Paulinie za miłe przyjęcie, bardzo ciekawą lekcję i książeczki dla dzieci.

Szkoła Podstawowa w Długiem