Wtorek 26 maja 2020
imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Potyczki Kulinarne 2017

Już w niedzielę 19 listopada druga edycja „Potyczek Kulinarnych”. W szranki staną Koła Gospodyń z terenu gminy Jedlicze. Na specjalnie przygotowanych straganach prezentować będą kulinarne specjały. Każde z kół do konkursu zgłasza jedną potrawę, która zostanie poddana ocenie profesjonalnego jury na czele, którego stanie Robert Wołczański zdobywca tytułu mistrza świata i mistrza Polski w cukiernictwie. Skład jury uzupełnią: znany restaurator Sławomir Szelc (osobisty kucharz rajdowy Rafała Sonika), działaczka związku KGW z gminy Tarnowiec, poetka ludowa Maria Tomasik oraz dietetyk z SPG ZOZ w Jedliczu Iwona Pająk – Uliasz.

Impreza będzie miała charakter wspólnej biesiady Kół Gospodyń i mieszkańców. Muzyczną oprawę tworzyć będą zespoły Magnolia z Podniebyla, Jarzębina z Piotrówki oraz Kapela Rymanowianie z Rymanowa.

Do degustacji smakołyków wspólnej zabawy przy muzyce oraz zabawnych konkursach zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy. Impreza odbędzie się w Sali Rafinerii Orlen Południe w Jedliczu przy ulicy Trzecieskiego. Początek godz.15.00.

Słownik: