Środa 12 grudnia 2018
imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary

XVI Międzynarodowy Turniej Judo

W ostatnią sobotę 25 listopada w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu miał miejsce XVI Międzynarodowy Turniej Judo, który zgromadził ponad 300 zawodników z Polski i z zagranicy (m.in. Ukrainy, Rumunii, Serbii, Węgier i Słowacji. Organizatorem imprezy był klub UKS 15 Krosno. W otwarciu uczestniczyli zaproszeni goście: Z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze Ryszard Zagórski, Dyrektor MZS nr 4 w Krośnie Witold Deptuch, Z-ca Dyrektora MZS nr 4 w Krośnie Dorota Frydrych, Z-ca Dyrektora MZS nr 4 w Krośnie Agata Przybyła–Rymarowicz oraz Dyrektor GOSIR Jedlicze Wojciech Florczak.

Po oficjalnym otwarciu turnieju Vice Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Judo Przemysław Czarnecki wręczył Honorowe Odznaki Polskiego Związku Judo za pracę na rzecz dyscypliny. Otrzymali je: Janusz Frydrych, Yura Aghajanyan, Anna Sislyan, Bolesława Goleń, Barbara Wolińska-Węklar, Piotr Łętkowski, Marcin Bednarz i Jacek Bęben. Po uroczystości wręczenia mogliśmy obejrzeć pokaz Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate sekcji z Jedlicza, który poprowadził Sensei Ireneusz Kasza. Karatecy zaprezentowali różne techniki karate, przybliżając tym samym zgromadzonej publiczności dyscyplinę, którą trenują z tak wielką pasją.

Następnie rozpoczęła się główna część turnieju. Walki toczyły się na 6 matach, gdzie zawodnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności. Pojedynki kończyły się widowiskowymi ipponami lub dogrywkami, które wyłaniały zwycięzców. Wysoki poziom zawodów został osiągnięty dzięki samym zawodnikom, którzy reprezentowali ponad 20 klubów z zagranicy oraz Polski. Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze, walki odbywały się w duchu fair play. Po zakończeniu zawodów wręczono medale oraz dyplomy i nagrody dla najlepszego zawodnika i zawodniczki turnieju. Opisywane ceremonia miała podniosły charakter. Medale uczestnikom turnieju wręczała m. in. Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik. Duże zainteresowanie wydarzeniem, wsparcie od instytucji i firm prywatnych, a przede wszystkim ciepłe słowa od samych uczestników, to dla klubu UKS 15 Krosno wielki zaszczyt i motywacja do organizacji kolejnych zawodów w obsadzie międzynarodowej.

GOSiR Jedlicze

Słownik: