Poniedziałek 17 grudnia 2018
imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Nowy samochód dla OSP w Żarnowcu

6 grudnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich, długo oczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Każdy wypatruje Świętego Mikołaja. Tegoroczne mikołajki, wydaje się najhuczniej świętowali strażacy z jednostki OSP w Żarnowcu, gdy w godzinach wieczornych, w asyście wozów strażackich Gminnych Jednostek OSP przyjechał nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy Volvo GBA 3/16. Przypomnijmy – zakup ten był możliwy dzięki staraniom Burmistrza Jolanty Urbanik oraz akceptacji Rady Miejskiej i został sfinansowany ze środków Gminy Jedlicze – 450 000 zł, dotacji Komendanta Głównego PSP ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 191 000 zł, dotacji pozyskanej przez Gminę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie – 70 000 zł oraz 40 000 ze środków firm ubezpieczeniowych.

Samochód z firmy Bocar w Częstochowie przywieźli: Marek Maciejowski - Prezes Związku OSP RP W Jedliczu, Rafał Janocha - Komendant Miejsko-Gminny Związku OSP RP w Jedliczu, Mateusz Kubacki kierowca jednostki OSP Żarnowiec, Dawid Kmiecik Inspektor ds. Zarządzania Kryzysowego, a wyprawa rozpoczęła się już o 4 rano.

Radości z tego faktu nie kryje Jan Krajewski Radny Rady Miejskiej, a zarazem sołtys Żarnowca. Podkreślił, że nowoczesny samochód został przydzielony do OSP Żarnowiec, jedynej dotychczas jednostki z naszej gminy w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Będzie on służył  mieszkańcom całej gminy oraz wszystkim, którzy pomocy strażaków będą potrzebowali. Bowiem na naszych druhów zawsze można liczyć - dodaje.

Dotychczas używany samochód Jelcz z roku 1989 wspólną decyzją  Burmistrza Gminy oraz Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP został przekazany do jednostki OSP w Piotrówce. Jednostka ta, choć najdalej położona na południe naszej Gminy (co powoduje wydłużenie czasu dotarcia samochodów ratowniczych) dotychczas posiadała samochód marki  Żuk z 1974 roku, który ze względu na zły stan techniczny od 2016 roku był wycofany z podziału bojowego.

Słownik: