Środa 19 grudnia 2018
imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Warsztaty matematyczne w Szkole Podstawowej w Piotrówce

W listopadzie i w grudniu w Szkole Podstawowej w Piotrówce odbyły się warsztaty matematyczne z uczniami z sąsiedniej szkoły z Długiego. Były to zajęcia integracyjne miejscowych uczniów z rówieśnikami - uczniami z klasy czwartej, piątej i szóstej. Oczywiście każde z tych spotkań miało odmienną tematykę. Klasy czwarte umacniały swoją wiedzę i umiejętności w rachunku pamięciowym, ze szczególnym naciskiem na sprawność tabliczki mnożenia i dzielenia. Klasy piąte przeniosły się do kolorowego świata figur płaskich, natomiast klasy szóste zmagały się z figurami przestrzennymi – budowaniem i tworzeniem brył. Na wszystkich zajęciach wykorzystywane były nowe pomoce dydaktyczne, które zakupione zostały w ramach Programu „Mpotęga”, który dofinansowała Fundacja mBanku. Zakupiliśmy m.in. zestaw gier układanek z serii Schubitrix, duże, magnetyczne tabliczki mnożenia, karty Grabowskiego, zestawy kolorowych figur płaskich, tangramy, geoplany dwustronne, lusterka do nauki symetrii, przyrząd do demonstracji powstawania brył obrotowych, zestaw składanych brył z siatkami przedmiotów z życia codziennego, układanki przestrzenne „radosne sześciany, zestaw do budowy brył geometrycznych, magnetyczne ułamki i procenty oraz klocki Cubo, kostki itp. Dzięki tym pomocom zajęcia dla uczniów są bardziej atrakcyjne i ciekawe. Poprzez doświadczanie, manipulowanie, układanie i tworzenie, uczniowie lepiej rozumieją pewne pojęcia, więcej zapamiętują i chętniej pracują.

Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w tych warsztatach, z wielkim zaangażowaniem rywalizowali w losowo wybranych drużynach, wykonując przydzielone im zadania, a przy okazji świetnie się tym bawili. Celem takich zajęć było pokazanie uczniom, że matematyka nie musi być zawsze taka trudna i straszna, można się nią też świetnie bawić, można miło spędzić czas, a przy okazji doskonalić swoje umiejętności i sprawności matematyczne. Na zakończenie każdych zajęć był słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników oraz podziękowanie i wręczenie drobnych upominków matematycznych  przybyłym Gościom. 

Uczniowie klasy czwartej i piątej ze Szkoły Podstawowej w Długiem uczestniczyli w tych zajęciach ze swoją nauczycielką matematyki – Panią Anną Kudroń, a klasa szósta ze swoją wychowawczynią – Panią Gabrielą Strzelczyk. Dziękujemy jeszcze raz za przyjęcie zaproszenia oraz za wzięcie udziału w tym naszym innym, niecodziennym przedsięwzięciu.

Beata Gierlicka
SP Piotrówka