Poniedziałek 17 grudnia 2018
imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii

Niespodziewany gość w Jedliczu

W minioną niedzielę w sali Orlen Południe w Jedliczu wystąpił Teatr Bazyl. Aktorzy wystawili przedstawienie pt. „Królowa Śniegu” dla podopiecznych świetlic opiekuńczo – wychowawczych z terenu Gminy Jedlicze. Licznie zgromadzona publiczność z zapartym tchem obserwowała fabułę prezentowaną przez rzeszowskich artystów, często nagradzając ich gromkimi oklaskami. Po zakończeniu przedstawienia wszyscy przybyli wzięli udział w zabawach i konkursach prowadzonych przez animatorów ze wspomnianego teatru. Na parkiecie bawiło się blisko 180 uczestników zajęć świetlicowych wraz z rodzicami i opiekunami. Radości było co nie miara, a niespodzianką szczególnie dla najmłodszych było przybycie Pani Burmistrz, która wraz z nimi szalała na parkiecie.

Kulminacyjnym punktem wieczoru było oczekiwane spotkanie ze Świętym Mikołajem. Bez względu na wiek pojawienie się tej niezwykłej postaci zawsze wywołuje uśmiech i sprawia wielką radość. Podobnie było także tym razem. Dzieci i młodzież chętnie pozowała do zdjęć z niespodziewanym gościem i odpowiadała na jego pytania. Nie zabrakło także prezentów. Najlepszy przyjaciel dzieci wraz ze swoimi pomocnikami rozdał drobne upominki, które sprawiły wszystkim obdarowanym wiele radości.

Opiekę nad uczestnikami zabawy sprawowały Panie Agata Kazalska, Beata Orzechowska, Katarzyna Kubacka – Jeż i Elżbieta Pitrus. Świętemu Mikołajowi pomagali pracownicy Urzędu Gminy wraz z Panią Małgorzatą Głowacką-Pietruś oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu. Zorganizowanie spotkania było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Gminy Jedlicze.

Słownik: