Piątek 18 stycznia 2019
imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Wspólne spotkania wigilijne

Święta Bożego Narodzenia pełne są pięknych tradycji i podniosłego nastroju. To czas, gdy wszyscy zasiadamy wspólnie do wigilijnego stołu, składamy sobie nawzajem życzenia. W atmosferze zbliżających się świąt nasi mieszkańcy uczestniczyli w spotkaniach wigilijnych przepełnionych wyjątkowym nastrojem. Wspólnie łamali się opłatkiem  oraz razem kolędowali.

Wigilijne spotkanie w Długiem zorganizowane zostało przez Radę Sołecką oraz Panie z Koło Gospodyń Wiejskich, które przygotowały bogate wigilijne menu, oparte o tradycyjne potrawy świąteczne. Miłą niespodzianką tego szczególnego wieczoru były jasełka, zaprezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Długiem. Podczas wspólnej wieczerzy wigilijnej podziwiać można było prace Pana Jana Gajdy (rzeźba) oraz Pani Aliny Peszko (rękodzieło).

Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało spotkanie wigilijne w Dobieszynie. Na wszystkich  przybyłych mieszkańców czekał tradycyjny posiłek oraz słodki upominek przygotowany przez Panie z koła.  Jedną z atrakcji było niezwykłe wykonanie kolęd przez specjalnie zaproszony chór.

W Domu Ludowym w Podniebylu Wieczór Wigilijny zorganizowany został wspólnie przez nauczycieli i dzieci Szkoły Filialnej w Podniebylu oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Podniebylu. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie z miejscowej szkoły, którzy w pięknych strojach przedstawili Jasełka przeplatane kolędami. O poczęstunek zadbały Panie z  Koła Gospodyń Wiejskich. Na wspólny wieczór przybyli również członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Podniebylu, którzy ofiarowali Radzie Rodziców wygospodarowaną kwotę pieniędzy, przeznaczoną na potrzeby szkoły. Spotkanie uświetniły występy zespołów śpiewaczych: Magnolii z Podniebyla i Jarzębiny z Piotrówki.

Do wspólnej wigilii, która  odbyła się w DDOM w Żarnowcu, zasiedli razem z pacjentami i pracownikami placówki -  Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Sołtys Żarnowca Jan Krajewski, a także dyrekcja i pracownicy SPG ZOZ w Jedliczu. Goście, którzy przybyli na to wyjątkowe spotkanie mogli wysłuchać wierszy Marii Tomasik oraz podziwiać wspaniałe ozdoby świąteczne, przygotowane przez podopiecznych DDOM.

W okresie świątecznym nie mogło zabraknąć życzeń skierowanych do Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik oraz wszystkich pracowników Urzędu Gminy w Jedliczu.

Życzenia składane przez dyrekcję, nauczycieli oraz uczniów SP w Jedliczu

Świąteczne życzenia opiekunów oraz wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy z Potoka

 

Za wszystkie życzenia i wspólne spotkania serdecznie dziękujemy. Niech Boża Dziecina otula swą opieką wszystkich mieszkańców Gminy Jedlicze. 

 

 

Słownik: