Piątek 26 kwietnia 2019
imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu w finałach konkursów przedmiotowych

O tym, jak trudne są zadania z arkuszy konkursowych, wiedzą uczniowie, którzy brali udział w zmaganiach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Każdego roku pracownicy kuratorium organizują konkursy przedmiotowe dla chętnych uczniów, którzy mogą popisać się swoimi wiadomościami i umiejętnościami w zakresie wybranego przez siebie przedmiotu. Wymagania konkursowe daleko wybiegają poza podstawę programową, więc przygotowanie się do udziału w olimpiadach wymaga wiele dodatkowej pracy pod kierunkiem nauczyciela – opiekuna i systematycznego udziału w zajęciach pozalekcyjnych. Tym bardziej cieszy każdy awans do kolejnego etapu i każdy odniesiony sukces.

W bieżącym roku szkolnym awans do etapu finałowego konkursów przedmiotowych wypracowali uczniowie oddziałów gimnazjalnych z języka polskiego, języka niemieckiego i informatyki.

Miło nam poinformować, że w wojewódzkim etapie Konkursu Polonistycznego wezmą udział:

  1. Samanta Wójcik kl. 2 c – opiekun Pan Michał Stój
  2. Julia Trybus kl. 2a  – opiekun Pani Wiesława Gazda
  3. Adrianna Ordyna kl. 3b – opiekun Pani Edyta Styś

Na szczególną uwagę w gronie naszych uczniów zasłużyła niewątpliwie Samanta Wójcik, która oprócz wysokich wyników w Konkursie Polonistycznym, pracując pod nadzorem Pani Moniki Szymańskiej – Skóry, uzyskała awans do finału w Przedmiotowym Konkursie Języka Niemieckiego. Podwójna kwalifikacja Samanty jako drugoklasistki, która stanęła w szranki z trzecioklasistami, budzi duże uznanie.

Na wyróżnienie zasłużyli również chłopcy z oddziałów gimnazjalnych, którzy zakwalifikowali się do finału w Konkursie Informatycznym:

  1. Bartosz Król – kl. 3b opiekun Pani Małgorzata Ginalska
  2. Kacper Krzysztyniak - kl. 3b opiekun Pani Małgorzata Ginalska
  3. Adrian Jamrogiewicz - kl. 3b opiekun Pani Małgorzata Ginalska
  4. Antoni Tajber - kl. 3b opiekun Pan Maciej Honkisz 

Serdecznie gratulujemy gimnazjalistom sukcesu i życzymy powodzenia w finałach.

Wszystkim, którym zabrakło punktów do kwalifikacji, życzymy pogody ducha i wytrwałości oraz powodzenia w przyszłym roku szkolnym.

SP Jedlicze