Czwartek 17 stycznia 2019
imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana

Międzynarodowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Sławomira Peszki

28. grudnia br. po raz drugi na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się Międzynarodowy Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Sławomira Peszki. Otwarcia zawodów dokonali: 43-krotny reprezentant kraju Sławomir Peszko oraz Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.

W turnieju udział wzięły drużyny z Polski, Ukrainy oraz Słowacji z rocznika 2006 i młodsi. Podziału zespołów na grupy, podczas uroczystego losowania, dokonali Burmistrz Gminy - Jolanta Urbanik oraz patron imprezy - popularny „Peszkin”.

W grupach rozgrywano mecze na zasadach każdy z każdym. Na tym etapie rywalizacji sił nie szczędzili zarówno zawodnicy jak też dopingująca ich publiczność. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie: Pani Beata Wosiewicz oraz Pan Przemysław Gancarz. Opiekę medyczną zapewnił ratownik medyczny Pan Łukasz Szarek.

Do fazy pucharowej rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Po ambitnej walce w spotkaniach półfinałowych zaszczytu walki o puchar dostąpiły zespoły Ekoballu Sanok oraz Białe Orły z Łanowic. Mecz finałowy dostarczył wielu emocji. Wynik końcowy 2:1 po dogrywce dla zespołu Białych Orłów z Łanowic.

Zawody uświetniły  występy zespołów tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu pod opieką Pani Sylwii Kilar.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Białe Orły z Łanowic - Ukraina
2. Ekoball Sanok
3. Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno
4. Akademia Piłkarska Sławomira Peszki
5. Krośnieńska Akademia Piłkarska Bardomed
6. Karpaty MOSiR Krosno
7. ZKS Nafta Splast Jedlicze
8. FK Svidnik (Słowacja)

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie pucharu dla zwycięzców, który ufundowała firma DECOR. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, puchary i dyplomy, a najlepsze drużyny nagrody rzeczowe ufundowane przez Sławka oraz organizatorów.

Przyznano także wyróżnienia indywidualne:

Król strzelców: Aszklar Antoni  - AP Beniaminek Krosno -  Strzelec 6 bramek
Najlepszy bramkarz: Bernat Karol – Ekoball Sanok
Najlepszy zawodnik: Wysockyj Denys – Białe Orły z Łanowic
Najmłodszy zawodnik: Kacper Koszela – Kap Bardomed

GOSiR Jedlicze

 

Słownik: