Wtorek 18 lutego 2020
imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Moje Boże Narodzenie – konkurs plastyczny

8 stycznia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbył się uroczysty finał konkursu plastycznego „Moje Boże Narodzenie”. Konkurs ten od 18 lat jest organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólne z gminą Jedlicze i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jedliczu. Powiat Krośnieński reprezentowali Adolf Kasprzyk - Wicestarosta oraz Piotr Waśko - Radny Rady Powiatu. Przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczestników zajęć pozaszkolnych w wieku od 7 do 15 lat. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej oraz rozwijanie talentów, pobudzanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży.

Jury w składzie: Zofia Kędzierska – przewodnicząca, Grażyna Ostrowska, Jolanta Przybyła, Zygmunt Jerzyk obejrzało i dokonało oceny 165 nadesłanych prac. Wybór tych najlepszych był niezwykle trudny, bowiem wszystkie prace były na wysokim i wyrównanym poziomie.
Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo i Gminę Jedlicze. Wręczali je Wicestarosta Adolf Kasprzyk, Burmistrz Gminy Jolanta Urbanik i Radny Powiatu Piotr Waśko.

Wyniki konkursu:
Kl. I – III SP
I m. – Karina Drozd (Lubatówka)
II m. – Aleksandra Kielar (Lubatówka)
III m. – Julia Węgrzyn (Lubatówka)
Wyróżnienia: Adam Żywicki (Piotrówka), Tomasz Zima (Lubatówka), Sara Rygiel (Iwonicz-Zdrój), Szymon Woźniak (Piotrówka), Oliwia Starowiejska (Iwonicz-Zdrój), Blanka Krzysztyniak (Posada Górna).

Kl. IV-VI SP
I m. – Armin Kozak (Bóbrka)
II m. – Wojciech Liwosz (Chorkówka)
III m. – Emilia Machura (Chorkówka)
Wyróżnienia: Nikola Guzik (Zręcin), Kamil Skalski (Chorkówka), Oliwia Kmon (Chorkówka), Karolina Szarota (Rymanów), Tomasz Torba (Kopytowa).

Kl. VII SP i II i III Gimnazjum
I m. – Zuzanna Trybus (Zręcin)
II m. – Magdalena Bugiel (Chorkówka)
III m. – Maria Obłój (Kopytowa)
Wyróżnienia: Aleksander Wyczesany (Świerzowa Polska), Klaudia Długosz (Korczyna), Szymon Bryś (Korczyna), Mikołaj Szuba (Wróblik Szlachecki).

Nawiązując do świątecznej atmosfery i tematyki konkursu w części artystycznej piękne kolędy i pastorałki zaśpiewały dzieci i młodzież ze Szkółki Wokalnej działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu, którą prowadzi Jan Radoń.

GOK w Jedliczu