Środa 19 grudnia 2018
imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Z wizytą u najstarszej mieszkanki Gminy Jedlicze

Goście, którzy odwiedzili Panią Helenę Kozieł mogli wspólnie odśpiewać 200 lat!  To najstarsza  mieszkanka Gminy Jedlicze, świętująca właśnie swoje 105. urodziny.

Pani Helena urodziła się w 1913 roku. Nadal cieszy się dobrym zdrowiem, o czym przekonali się wszyscy, którzy tego dnia przybyli do Długiego. Jubilatka zaskoczyła świetną pamięcią, recytując wiersze o zimie oraz czerwonym kapeluszu, które zapamiętała z dzieciństwa. Opowiadała o tym, jak chodziła pieszo  do Iwonicza Zdroju, co wymagało naprawdę doskonałej kondycji fizycznej. Pani Helena wychowała dwójkę dzieci, doczekała się 5 wnuków oraz 4 prawnuków - najstarsi to Mateusz i Malwina, najmłodsi sześcioletni Szymek i jedenastoletni Kuba. Na co dzień Jubilatką opiekuje się synowa Halina.

Przedstawiciele Gminy Jedlicze w osobach Burmistrza Jolanty Urbanik, Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Woźniaka, Radnego  Józefa Tuckiego oraz Anny Czekańskiej – kierownika Urzędu Stanu Cywilnego pogratulowali tak wspaniałego Jubileuszu oraz złożyli życzenia kolejnych lat w zdrowiu i dobrej formie. Spotkanie było okazją do wspomnień minionych lat.

3 stycznia wspaniały Jubileusz stu lat życia obchodziła inna mieszkanka naszej gminy - Pani Weronika z Potoka.

 

Słownik: