Środa 19 grudnia 2018
imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Jedliccy biegacze mistrzami!!!

W dniach 13-14 lutego odbyły się najważniejsze zawody szkolne w biegach narciarskich. Na trasach biegowych im. Stanisława Nahajowskiego w Ustianowej zorganizowano kolejną edycję Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody otworzył Jacek Bigus - Dyrektor Podkarpackiego Wojewódzkiego SZS w Rzeszowie oraz Czesław Luty - Prezes Bieszczadzkiego SZS w Ustrzykach Dolnych.

We wtorek (13 lutego) na starcie stanęli zawodnicy i zawodniczki urodzeni w 2005 roku i młodsi. Młodzi narciarze startowali indywidualnie. Na czas drużyny liczyła się suma czasów 4 zawodników (osobno wśród dziewcząt i chłopców). Obowiązywał styl klasyczny i dystans 2 kilometrów. Biegacze wyruszali na trasę co 30 sekund (start interwałowy). Szkołę Podstawową reprezentowali: Nikola Mróz, Otylia Biedroń, Monika Mróz, Roksana Wojnarska, Maja Kochańska, Bartosz Bil, Szymon Zdzieba, Adrian Wojnar, Michał Tuleja, Jakub Masłyk.

Wyniki naszych narciarzy w ramach Igrzysk Dzieci były następujące:

Chłopcy

14 m. - Bil Bartosz

15 m. - Szymon Zdzieba

25 m. - Adrian Wojnar

31 m. - Michał Tuleja

41 m. - Jakub Masłyk

Drużynowo chłopcy uplasowali się na 4 miejscu w województwie.

Dziewczęta

4 m. - Nikola Mróz (0,4 sekundy zabrakło do brązowego medalu)

24 m. - Otylia Biedroń

35 m. - Maja Kochańska

39 m. - Monika Mróz

40 m. - Roksana Wojnarska

Drużynowo dziewczęta uplasowały się na 6 miejscu w województwie.

Drugi dzień zmagań to Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla klas siódmych Szkoły Podstawowej oraz 2 i 3 Gimnazjum. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta rywalizowały na dystansie 3 kilometrów. Podobnie jak w Igrzyskach Dzieci także w starszej kategorii wiekowej obowiązywał styl klasyczny i start interwałowy. Szkołę Podstawowa reprezentowali: Michał Janocha, Karol Maciejowski, Jakub Biskup, Kamil Mróz oraz wśród dziewcząt Aleksandra Wewiórska. Spowodu choroby drugiej zawodniczki jedlicka szkoła nie mogła wystawić drużyny w kategorii dziewcząt.

Rewelacyjnie spisali chłopcy z Jedlicza, którzy zwyciężyli drużynowo i zostali Mistrzami Województwa Podkarpackiego w biegach narciarskich. Będą reprezentować województwo podczas Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbędą się początkiem marca w Białce Tatrzańskiej.

Wyniki naszych zawodników były następujące:

3 m. - Michał Janocha - medal brązowy

4 m. - Karol Maciejowski

6 m. - Jakub Biskup

10 m. - Kamil Mróz

Drużynowo chłopcy uplasowali się na 1 miejscu i zostali Mistrzami Województwa Podkarpackiego.

12 m. - Aleksandra Wewiórska

Opiekunami drużyn byli: Piotr Bril i Robert Gleń

GRATULUJEMY.

Słownik: