Wtorek 26 marca 2019
imieniny: Dory, Olgi, Teodora

Uroczyste wręczenie Promes w ramach programu Maluch+

W dniu 26 lutego br. w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyło się uroczyste wręczenie Promes Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dotyczących przyznania dotacji w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+ 2018. Uroczystego powitania gości dokonał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosz Marczuk, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Ireneusz Stefański – Burmistrz Leżajska. W spotkaniu udział wzięli: Poseł na Sejm RP Mieczysław Miazga, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Małgorzata Dankowska, kustosz Sanktuarium w Leżajsku, gwardian klasztoru, proboszcz parafii - Sylwester Skirliński, Starosta Leżajski Marek Śliż, Wicestarosta Leżajski - Zdzisław Leśko, Burmistrzowie, Wójtowie oraz przedstawiciele samorządów, które stały się beneficjentem programu Maluch+ 2018 z terenu województwa podkarpackiego.

Promesę dla Gminy Jedlicze z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bartosza Marczuka odebrała Burmistrz – Jolanta Urbanik.

Dofinansowanie jakie w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 otrzymała Gmina Jedlicze wyniesie  824 000 zł. Jest to dodatkowa kwota przeznaczona na pokrycie wydatków inwestycyjnych, jak i na funkcjonowanie  żłobka w Jedliczu do 31 grudnia 2018 roku. Przypomnijmy, że w roku 2017 na tą ważną inwestycję pozyskaliśmy 1 610 370, 51 zł.

Promesy „MALUCH+” 2018 otrzymało 23 samorządy województwa podkarpackiego.

 

 

 

Słownik: