Sobota 19 stycznia 2019
imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Mistrz Języka Angielskiego

„Iloma językami władasz, tylekroć jesteś człowiekiem”

J. W. Goethe

 

13 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Jedliczu odbyła się IV edycja Gminnego Konkursu „Mistrz Języka Angielskiego” pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze Pani Jolanty Urbanik.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów oraz doskonalenie kompetencji językowych i znajomości kultury krajów anglojęzycznych. 

W konkursie adresowanym do szóstoklasistów z terenu naszej gminy wzięły udział 22 osoby z 8 szkół podstawowych z Długiego, Dobieszyna, Jaszczwi, Jedlicza, Moderówki, Piotrówki, Potoka oraz Żarnowca.

Uczestnicy zmagali się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi wiedzę i umiejętności. W 60- minutowej rywalizacji uczniowie mieli możliwość zweryfikowania swoich kompetencji w zakresie podstawowych umiejętności językowych w czytaniu i słuchaniu ze zrozumieniem jak również w ćwiczeniach leksykalno- gramatycznych o charakterze zamkniętym i otwartym. Konkurs rozpoczął się od konkurencji sprawdzającej umiejętność słuchania ze zrozumieniem, a następnie szóstoklasiści przystąpili do rozwiązywania arkusza składającego się z 9 rozbudowanych zadań.

 Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla „najlepszych anglistów wśród szóstoklasistów” nastąpi 23 marca 2018 r. podczas IX Wiosennego Turnieju Wiedzy dla uczniów klas VI. Mamy nadzieję, że w tym zaszczytnym gronie znajdą się nasi uczniowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy śmiałości w podejmowaniu wyzwań językowych oraz życzymy samych sukcesów w ich przygodzie z językiem angielskim.

Składamy podziękowania Pani Jolancie Urbanik Burmistrzowi Gminy Jedlicze, Pani Irenie Konopce Prezesowi GS w Jedliczu, Pani Barbarze Luli, Wydawnictwu Macmillan Education, P.H.U. SPEED Importer opon rowerowych Duro Serwis Samochodowy Vianor oraz Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jedliczu za pomoc w zorganizowaniu konkursu.

 

SP Jedlicze

 

 

  

 

 

 

Słownik: