Czwartek 18 kwietnia 2019
imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Gminne Konkursy rozstrzygnięte!

Francuska pisarka Anne-Dauphine Julliand powiedziała: „Czas oczekiwania nie jest czasem straconym; jest stanem istnienia, który niesie w sobie swoje własne bogactwo”. Organizatorzy zmagań ortograficznych, matematycznych, a także z języka angielskiego zorganizowanych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu: Pana Michała Stója, Panią Dagmarę Słabniak oraz Panią Bożenę Łańczak, z pewnością mieli nadzieję, że taką postawą wykażą się uczestnicy tych zmagań, oczekując na ostateczne rozstrzygnięcia.
23 marca 2018 roku  przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów „Mistrz Ortografii”, „Rachmistrz Gminy Jedlicze”  i „Mistrz Języka Angielskiego”, którym patronuje Burmistrz Gminy Jedlicze. 
Zgodnie z wieloletnią tradycją nastąpiło to podczas Wiosennego Turnieju Wiedzy, który już dziewiąty raz zagościł w jedlickiej szkole. Pani Jolanta Urbanik Burmistrz Gminy Jedlicze,  odsłoniła pilnie  strzeżoną tajemnicę i wręczyła nagrody Mistrzom Ortografii, Rachmistrzom, a także Mistrzom Języka Angielskiego, gratulując im i życząc dalszych sukcesów.  Do gratulacji dołączył się także Pan Piotr Waśko Przewodniczący Rady Rodziców, który wyraził swoje uznanie dla uczniowskiej elity z Gminy Jedlicze, nie zapominając o nauczycielach, którzy dokładają wszelkich starań, by ich wychowankowie zdobywali kolejne laury.
 
Oto wyniki gminnych eliminacji:
Mistrz Ortografii:
I miejsce - Wioleta Sysoł SP Piotrówka 
II miejsce - Szymon Lawera ZSP Żarnowiec
III miejsce - Julia Skóra ZSP Żarnowiec 
wyróżnienie - Emilia Munia SP Długie 
 
Rachmistrz Gminy Jedlicze:
I miejsce - Adam Wójcik SP Piotrówka
II miejsce - Wiktoria Dubis SP Dobieszyn
III miejsce - Mateusz Zaborowski ZSP Jaszczew
wyróżnienie - Oliwia Szymbara  SP Piotrówka
 
Mistrz Języka Angielskiego:
I miejsce - Konrad Filar SP Jedlicze
II miejsce - Adam Wójcik SP Piotrówka
III miejsce - Szymon Lawera ZSP Żarnowiec
wyróżnienie - Aleksandra Trybus SP Jedlicze
 
Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uczniowie klas szóstych z równie dużym zaangażowaniem wezmą udział w kolejnych edycjach konkursów, co pozwoli im sprawdzić się w rywalizacji z uczniami z innych szkół i na pewno przyniesie wiele satysfakcji, o czym mogą zaświadczyć uczestnicy poprzednich edycji turnieju.
 
Koordynator
Dagmara Słabniak