Czwartek 23 maja 2019
imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Niecodzienna nagroda dla najlepszych szóstoklasistów w Gminie Jedlicze

10 kwietnia 2018r. szóstoklasiści z gminy Jedlicze – uczestnicy „IX Wiosennego Turnieju Wiedzy” wspólnie z Panią Jolantą Urbanik – Burmistrzem Gminy Jedlicze oraz opiekunami udali się na warsztaty edukacyjne do Kampusu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Integracyjny wyjazd był dodatkową nagrodą dla wszystkich uczniów aktywnie uczestniczących w konkursach i turniejach gminnych organizowanych przez Szkołę Podstawową im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu w marcu br.

Po przybyciu na miejsce młodzi goście zostali uroczyście powitani przez Panią dr Agnieszkę Woźniak – Dyrektora Instytutu Politechnicznego, a następnie przeszli do specjalistycznych laboratoriów. Tutaj pod okiem ekspertów samodzielnie wykonywali  doświadczenia z ogniwem wodorowym, badali współczynnik załamania światła i poziom cukru w substancjach, (np. soczkach, które zabrali ze sobą), sonometrem mierzyli poziom natężenia dźwięku, a także  pracowali z kamerą termowizyjną. W pracowni chemicznej zajmowali się wykrywaniem metali w roztworach wodnych, jak również  zobaczyli widowiskowe pokazy „chemiczny gejzer” oraz „chemiczny grzyb”. Przy mikroskopach, mieli możliwość odkrywać tajniki mikrobiologii,  a na  zajęciach z towaroznawstwa, przekonywali się o sile pracy zespołowej tworząc i opisując innowacyjne produkty.

Program przygotowany przez pracowników PWSZ w Krośnie był niezwykle ciekawy i dynamiczny. Uczestnicy warsztatów z dużym  zaangażowaniem wzbogacali swoją wiedzę  i umiejętności, co z całą pewnością przyniesie im wymierne korzyści  w przyszłości. Być może nawet  dla niektórych wyjazd okazał się źródłem inspiracji do wyboru  swojej ścieżki zawodowej.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Jolancie Urbanik – Burmistrzowi Gminy Jedlicze, która była pomysłodawczynią organizacji przedsięwzięcia oraz umożliwiła jego realizację.

 

                                                                                                                                           Koordynator Dagmara Słabniak

 

                                                                                                                              

Słownik: