Czwartek 18 kwietnia 2019
imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Uczeń Szkoły Podstawowej w Jedliczu finalistą Przedmiotowego Konkursu z Informatyki!

Jednym z najważniejszych konkursów informatycznych w województwie podkarpackim jest Przedmiotowy Konkurs Informatyczny organizowany przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Etap finałowy poprzedziły 2 wcześniejsze etapy konkursu, które odbyły się 7 grudnia i 9 grudnia 2017r.  Po rozwiązaniu 30 trudnych zadań na platformie MOODLE do finału zakwalifikowało się czterech uczniów z klasy III B: Bartosz Król, Adrian Jamrogiewicz, Kacper Krzysztyniak i Antoni Tajber.

21 lutego 2018 r. zakwalifikowani gimnazjaliści przystąpili do finałowych zmagań w Mielcu w nowoczesnym Ośrodku Regionalnego Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania.  Musieli wykonać 3 zadania praktyczne z wykorzystaniem programów z pakietu Microsoft Office, wykazać się znajomością programowania w Pythonie lub Code::Blocks oraz umiejętnością utworzenia strony w języku HTML z wykorzystaniem stylów css.  14 marca 2018 r. po ogłoszeniu wyników przez Wojewódzką Komisję Konkursową  Adrian Jamrogiewicz uzyskał tytuł finalisty Przedmiotowego Konkursu Informatycznego.

Opiekunem grupy uczniów była P. Małgorzata Ginalska, nauczycielka informatyki w Szkole Podstawowej w Jedliczu.

Serdecznie gratulujemy Adrianowi wspaniałego sukcesu!

 

SP w Jedliczu