Czwartek 28 stycznia 2021
imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

V Przegląd Twórczości Artystycznej Szkół i Przedszkoli „PEGAZ”

W niedzielę 15 kwietnia już po raz piąty odbył się Przegląd Artystyczny Szkół i Przedszkoli „PEGAZ” o puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. Sala Rafinerii Orlen Południe w Jedliczu wypełniła się radosną muzyką, śpiewem, pozytywną energią, a na scenie zagościły kolorowe stroje, pomysłowe kostiumy oraz barwne scenografie. Młodzi artyści zaprezentowali się w wesołych scenkach, żywiołowych tańcach oraz układach taneczno- gimnastycznych. W pierwszej części wystąpiły dzieci z przedszkoli w Jaszczwi, Jedliczu, Potoku, Żarnowcu, oraz Punktu Przedszkolnego „Kraina Szczęścia” w Jaszczwi. Najmłodsi, jak co roku zachwycili wszystkich, a Jury w składzie: Krystyna Marć, Magdalena Skiba i Robert Lenert miało nie łatwe zadanie. Ostatecznie główną nagrodę przyznano Przedszkolu w Jaszczwi za przedstawienie „Wiosenny poranek” a pozostałym przyznano wyróżnienia.

Samorządowe Przedszkole w Jedliczu

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Żarnowcu- Samorządowe Przedszkole

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jaszczwi- Samorządowe Przedszkole

 Punkt Przedszkolny ,,Kraina Szczęścia” w Jaszczwi

Samorządowe Przedszkole- Filia w Potoku

W drugiej części Przeglądu zaprezentowali się uczniowie ze Szkół w Długiem, Dobieszynie, Jedliczu, Moderówce, Piotrówce i Żarnowcu. Pierwsze, miejsce Jury postanowiło przyznać Szkole Podstawowej w Długiem, która przedstawiła legendę o smoku wawelskim w języku angielskim. Wyróżnienia powędrowały do Szkoły Podstawowej z Piotrówki za oryginalne układy taneczne i Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żarnowcu za współczesną wersję „Balladyny”.
Serdeczne słowa do uczniów, nauczycieli i rodziców skierowała Burmistrz Gminy Jedlicze Pani Jolanta Urbanik, dziękując za ogromny trud włożony w przygotowanie tego wspaniałego widowiska.

 

Gok Jedlicze

 

Szkoła Podstawowa w Moderówce

Szkoła Podstawowa w Dobieszynie

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Żarnowcu

Szkoła Podstawowa w Piotrówce

Szkoła Podstawowa w Długiem

Szkoła Podstawowa w Jedliczu

 

Słownik: