Wtorek 26 maja 2020
imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Mistrzostwo Województwa dla Szkoły Podstawowej w Jedliczu

23 kwietnia 2018 r. drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu osiągnęła wielki sukces - zwyciężyła w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w drużynowych biegach przełajowych. Impreza rozgrywana w Kolbuszowej zgromadziła na starcie dwanaście najlepszych drużyn szkolnych, które wcześniej eliminowały się  spośród kilkuset ekip przystępujących do zawodów gminnych, powiatowych oraz rejonowych. Zawodnicy urodzeni w roku 2007 mieli do pokonania trasę przełajową o długości 800 metrów. Na łączny wynik szkoły składały się punkty uzyskane przez najlepszych pięciu uczniów.

Drużyna prowadzona przez Pana Roberta Glenia wystąpiła w składzie: Mazuchowski Miłosz, Bil Bartosz, Szergowicz Igor, Buczyński Dominik, Lubaś Piotr, Jeż Wiktor, Kustroń Jakub.

Wysoką - piątą lokatę zajęli chłopcy rywalizujący w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczniowie urodzeni w latach 2002-2004 biegali na pętli 1000 metrowej. Jedliczanie , będąc najmłodszą drużyną z pośród całej dwunastki ( rocznik 2003 i 2004), o kilkanaście punktów przegrali miejsce na podium. Wynik w kontekście przyszłorocznej rywalizacji może napawać optymizmem.

Starsza drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Bek Krzysztof, Janocha Michał, Och Tymoteusz, Maciejowski Karol, Dziura Michał, Biskup Jakub.                                                       

Opiekę nad uczniami przygotowującymi się do zawodów sprawowali Panowie – Piotr Bril oraz Robert Gleń.

SP w Jedliczu

 

Słownik: