Sobota 20 kwietnia 2019
imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych odbył się w Jedliczu

Piknik wiosenny zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu odbył się 26 kwietnia br. Jedną z największych atrakcji przygotowanego na tą okazję programu był  IV Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych, w którym udział wzięli uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu, Zespołu Szkół Publicznych Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie, Zespołu Szkół SARS w Trzcinicy, Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych. Po przywitaniu gości przez dyrektora Liceum Ogólnokształcącego Iwonę Pytel mogliśmy podziwiać zmagania uczniów. Wśród znamienitych gości oraz władz samorządowych obecny był Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz.

Uczniowie wystąpili w dwóch konkurencjach, składających się z musztry podstawowej i musztry paradnej. Jedlickie barwy reprezentowali: Szymon Sajdak -  dowódca, Przymysław  Sysoł, Julia Guzik, Natalia Bal, Jakub Kasza, Remigiusz Węgrzyn, Konrad Markowicz, Rita Jakubowicz, Zuzanna Zając, Monika Czupryn, Ewelina Baran, Klaudia Ginalska, Justyna Giebułtowska, Katarzyna Sajdak – medyk.

Tego dnia można było spróbować swoich umiejętności w zawodach strzeleckich oraz  wziąć udział w konkursie języka angielskiego.

Stoiska promocyjne, na których zaprezentowali się żołnierze z 21 batalionu dowodzenia im. gen. bryg. Zygmunta Bohusz - Szyszko z Rzeszowa, żołnierze z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sanoku, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie i strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie przyciągały uczestników pikniku.

Wyniki IV Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych

1. Zespół Szkół Publicznych Liceum Ogólnokształcące w Rymanowie - 75 / 79 = 154 pkt
2. Zespół Szkół SARS w Trzcinicy - 58 / 71 = 129 pkt
3. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Jedliczu - 49 / 65 = 114 pkt
4. Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych - 51 / 0 = 51 pkt

Słownik: