Poniedziałek 25 maja 2020
imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

IX Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych

W sobotę 28 kwietnia br. odbył się IX Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych, zorganizowany przez Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu przy współpracy z Gminą Jedlicze.

Uroczystego otwarcia oraz powitania licznie przybyłych gości dokonała Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak. Na zaproszenie do Jedlicza, w tym roku odpowiedziała rekordowa liczba zespołów bo aż 50, co pozwoliło na występ i zaprezentowanie swoich umiejętności tanecznych ponad 830 młodym tancerkom i tancerzom z rejonu Podkarpacia.

Licznie przybyła widownia miała wiele okazji do podziwiania zmagań uczestników, którzy walczyli o najwyższe trofea. W tegorocznym Przeglądzie mogliśmy zaobserwować różne formy taneczne, nie zabrakło także inscenizacji tanecznych, tańca współczesnego jak również street dance-u. Emocje towarzyszące każdej prezentacji były odzwierciedleniem pięknego, scenicznego widowiska. Stres i napięcie towarzyszące zespołom, skutecznie rozluźniał swoim poczuciem humoru prowadzący imprezę komentator radiowy - Maciej Wodziński. Tegoroczne zmagania taneczne oceniało jury w następującym składzie:

Przewodniczący: Grzegorz Tomaszewski-Wiśniowa

Członek: Anna Puzio – Kolbuszowa

Członek: Sebastian Szul - Sanok

Jurorzy wielokrotnie zwracali uwagę na wysoki poziom taneczny przeglądu. Zanim wręczono nagrody, podziękowania odebrali instruktorzy i choreografowie tańca, którzy w tym roku wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością.

W przerwie pomiędzy poszczególnymi kategoriami gościnnie wystąpiła Sekcja Gimnastyki Artystycznej przy GOKiCz w Skołyszynie, a na zakończenie Przeglądu swoje umiejętności Musztry Paradnej zaprezentowali uczniowie LO im. Marii Konopnickiej w Jedliczu.

Kat. 7-11 lat
I miejsce – KORNELE
II miejsce – FLESZ
III miejsce – AKADEMIA CHEERLEADEREK FRAGOLI MOSiR KROSNO

Wyróżnienie:
FAMI-iki
Zespół Taneczny DESTINIAKI
KLEKS IV
NEMEZIS JUNIOR

Kat. 12-15 lat
I miejsce – KORNELE Gr. C
II miejsce – KLEKS II
III miejsce – ROZTAŃCZONA PACZKA

Wyróżnienie:
GEOMATRIX
STREET - KIDS
Zespół taneczny  DESTINO
ISKIERKI

Kat. powyżej 15 lat
I miejsce – Zespół Tańca Współczesnego STRECZ Gr. I
II miejsce – Zespół Taneczny OMEGA
III miejsce – Zespół Tańca Współczesnego  STRECZ Gr. III

Wyróżnienie:
SZASSE
Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Taneczny KLEKS I
Zespół Tańca Współczesnego STRECZ GR.II
Zespół Taneczny EXPLOSION

Puchary wręczyli Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Wojciech Florczak. Podziękowania i wyróżnienia zostały także skierowane do grup tanecznych, które nie znalazły się na podium.

Kierując się mottem przewodnim tegorocznego Przeglądu "(...) taniec otwiera w ludziach to co najpiękniejsze”. Z niecierpliwością będziemy oczekiwali w przyszłym roku kolejnych już, tym razem Jubileuszowych zmagań tancerzy z Podkarpacia.

GOSiR Jedlicze

 

Słownik: