Niedziela 31 maja 2020
imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

Majówka z GOSiR-em Jedlicze

Tegoroczny długi weekend majowy upłynął pracowicie dla GOSiR-u Jedlicze.  W związku ze Świętem Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja  zorganizowane zostały dwa turnieje – jednym z nich były Zawody Strzeleckie „Rodzinny Piknik”, a drugim XI Otwarty Turniej Szachowy.

W Rodzinnym Pikniku Strzeleckim, który odbył się 3 –go maja, udział wzięło 5 rodzin z naszej Gminy. Zespoły składały się z trojga zawodników, którzy zmierzyli się w konkurencji strzelania z karabinku sportowego w postawie stojącej, a dzieci z siedzącej. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła rodzina państwa Baranów, którzy wyprzedzili w walce o podium państwa Michalczyków (II miejsce) oraz rodzinę Koleniewiczów (III miejsce). Ostatecznie chodziło o rodzinne spędzenie wolnego czasu połączonego ze sportową rywalizacją. Najlepsze rodziny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczył Dyrektor GOSiR-u Jedlicze pan Wojciech Florczak, zaś dla każdego młodego uczestnika zawodów czekał też słodki podarunek.

A oto wyniki rywalizacji:

RODZINA: BARANOWIE

JAN

120 pkt

7

406 pkt

I m.

BOGDAN

144 pkt

2

KAMIL

142 pkt

3

 

RODZINA: MICHALCZYKOWIE

MAREK

116 pkt

8

346 pkt

II m.

MIKOŁAJ

150 pkt

1

ŁUKASZ

80 pkt

12

 

RODZINA: KOLENIEWICZOWIE

AGNIESZKA

57 pkt

15

318 pkt

III m.

GRZEGORZ

126 pkt

5

KATARZYNA

135 pkt

4

 

RODZINA: OSTROWSCY

BARTŁOMIEJ

107 pkt

9

297 pkt

IV m.

DANIEL

123 pkt

6

JAKUB

67 pkt

14

 

RODZINA: DZIUROWIE

RYSZARD

103 pkt

10

270 pkt

V m.

PATRYK

87 pkt

11

KONRAD

80 pkt

12

Drugim zorganizowanym turniejem był XI Otwarty Turniej Szachowy, który miał miejsce 5 maja. W tym roku jest to turniej, który oprócz obchodów Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, wpisał się również w upamiętnienie Święta Niepodległości, jako jeden ze stu turniejów na set-lecie jej Odzyskania przez Polskę. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał  Z-ca Burmistrza Gminy Jedlicze Pan Ryszard Zagórski, witając serdecznie zgromadzonych zawodników i dokonując symbolicznego pierwszego ruchu pionkiem.

Ponad 50 zawodników rywalizowało w trzech kategoriach. Podczas turnieju oprócz zwycięzców poszczególnych kategorii wyłoniony został również najmłodszy i najlepszy zawodnik reprezentujący naszą Gminę. Najlepsi gracze oprócz pamiątkowych dyplomów i pucharów, otrzymali również nagrody, które wręczył w imieniu organizatorów sędzia główny Turnieju Pan Marian Lorenc. Na wszystkich najmłodszych uczestników czekały słodkie niespodzianki oraz pamiątkowe medale.

GOSiR  Jedlicze składa serdeczne podziękowania sędziemu  głównemu Turnieju Panu Marianowi Lorencowi za pomoc w organizacji  i przeprowadzeniu zawodów.

A oto wyniki poszczególnych kategorii:

Rocznik 2007 i młodsi:

I miejsce             – MICHAŁ GUZIK – KKSz Urania Krosno

II miejsce            – DAWID WOLAK – GKS Szach-Mat Wiśniowa

III miejsce           - SAMUEL WĘGRZYN -  KKSz Urania Krosno

Najmłodszy zawodnik Turnieju: DAWID WOLAK

Najlepszy Zawodnik Gminy Jedlicze: KACPER ŁĄTKA

Rocznik 2000- 2006:

I miejsce             - KACPER GUZIK - KKSz Urania Krosno

II miejsce            - PAŃCZUK GRZEGORZ – TSz/KSz BYSTROVIA Bystrowice

III miejsce           - ANNA WINTER - KKSz Urania Krosno

Najlepszy Zawodnik Gminy Jedlicze: DOMINIK JAŚKIEWICZ

OPEN:

I miejsce             - PATRYK MROZOWSKI – L-UKS Burza Rogi

II miejsce            - ADRIAN MIĄSIK -  RzKSz Rzeszów

III miejsce           - DOMINIK GAZDA - KKSz Urania Krosno

Najlepszy Zawodnik Gminy Jedlicze: ZYGMUNT PAWŁOWSKI

Informacje i serwis turniejowy tutaj:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_2422/results.html…
http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3121/results.html…

GOSiR Jedlicze

Słownik: