Wtorek 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Wyróżnienia w konkursie „Kangur Matematyczny"

Konkurs „Kangur Matematyczny” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Odbyła się kolejna edycja konkursu, który od lat w Szkole Podstawowej w Jedliczu cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

W tym roku 46 uczestników zmierzyło się z testami konkursowymi, w tym, aż 20 uczniów z klas trzecich szkoły podstawowej oraz 7 z oddziałów gimnazjalnych. Przez 75 minut młodzi matematycy rozwiązywali niełatwe zestawy zadań przygotowane w czterech kategoriach  wiekowych: Maluch, Beniamin, Kadet i Junior. Zadania testowe wymagały wiedzy, sprytu i logicznego myślenia.

Niedawno poznaliśmy wyniki - szóstka naszych uczniów zdobyła wyróżnienia.

W kategorii Maluch:            

Jaskółka Dawid kl. 3a – opiekun J. Karamus,

Natalia Sanocka kl. 3b – opiekun R. Woltman,

Dudzik Szymon kl. 4b – opiekun D. Słabniak,

W kategorii Beniamin:

Fałat Mateusz kl. 5b – opiekun D. Słabniak,

W kategorii Kadet:

Michał Janocha kl. 2cg – opiekun B. Świątek,

Smyka Olgierd kl. 2cg - opiekun B. Świątek,

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Szkolny koordynator konkursu

Katarzyna Prejznar