Sobota 5 grudnia 2020
imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Sukcesy młodych Ekologów ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu w konkursie plastycznym

W ramach projektu „Rzeki karpackie- czysta Natura 2000” Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych zorganizowała dla dzieci i młodzieży zamieszkujących gminy z obszaru NATURA 2000 konkurs plastyczny pod hasłem „CHROŃ RZEKI KARPACKIE”.

Celem przedsięwzięcia jest budowanie świadomości  nt. potrzeb i metod ochrony przyrody rzek karpackich oraz wykształcenie poczucia estetyki i uwrażliwienie na piękno otaczającej  przyrody. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać plakaty popularyzujące walory przyrody i potrzebę jej ochrony. Jury oceniało przede wszystkim  pomysłowość, estetykę i hasło. Łącznie przyjęto 235 prac nadesłanych  z 7 obszarów objętych projektem: 135 w kategorii klas 4-6 szkół podstawowych oraz 100 w kategorii klas 7 podstawowych, 2 i 3 gimnazjalnych.

W  kategorii: ”Uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych” zwyciężyła i otrzymała główną nagrodę Aleksandra Paradysz z klasy 4a, w kategorii „Uczniowie klas 7 szkół podstawowych, 2 i 3 gimnazjum”- uczniowie naszej szkoły zdobyli trzy wyróżnienia: Anna Klekot z klasy 7b, Maria Krawczyk z klasy 2a  i Bartłomiej Król z klasy 3b.

GRATULUJEMY!!!!!

SP w Jedliczu