Wtorek 26 maja 2020
imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

Nocna Jazda Ratowników dla Olusia

19 maja 2018 r. na parkingu ORLEN Południe w Jedliczu po raz IV odbyła się wielka, charytatywna akcja, tym razem dla dziewięciomiesięcznego Aleksandra z Krościenka Wyżnego. Chłopczyk cierpi na bardzo rzadką wadę Tibial hemimelia – wrodzony brak kości piszczelowej, co grozi amputacją jego nóżki. Wyjazdy na konsultacje do Wiednia, częsta zmiana specjalnego gipsu, operacja rekonstrukcji kości, a także rehabilitacja przekraczają możliwości finansowe rodziny Olusia. Przeprowadzenie bardzo kosztownego zabiegu (około 1,5 mln zł.) jest możliwe w Stanach Zjednoczonych, dlatego pomoc rodzinie zaproponowali portal krosno112.pl i OSP w Dobieszynie.

To właśnie dla chłopczyka setki osób w tym ponad 100 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego województwa podkarpackiego, a także  policja, wojska obrony terytorialnej oraz mieszkańcy gminy Jedlicze i okolic, spotkali się by wspólnymi siłami wesprzeć tą wspaniałą inicjatywę. Burmistrz Jolanta Urbanik złożyła serdeczne podziękowania dla wszystkich organizatorów i wolontariuszy tego niezwykłego przedsięwzięcia. „Gest wsparcia i serca dla małego Olusia jest nieoceniony. Jesteśmy zawsze chętni do pomocy. Dziękuję wszystkim, za to, że przyłączyliście się do organizacji tego wielkiego wydarzenia i za to, że jesteśmy tutaj razem.” – powiedziała do zebranych osób Burmistrz Gminy Jolanta Urbanik.

Podczas zorganizowanej sobotniej akcji charytatywnej do puszek wolontariuszyFundacji PP z Krosna, zebrano 26 976,01 zł, 60 GBP, 52.2 EUR i 5 HUF,  zaś na konto Fundacji „Kawałek Nieba” cały czas wpływają przelewy od darczyńców.

Na specjalne konto Fundacji „Kawałek Nieba” można nadal wpłacać datki na rzecz Olusia: Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 , tytułem: 1212 pomoc dla Aleksandra Kosiek.

 

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

 

Słownik: