Niedziela 31 maja 2020
imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili

IX Piknik Rodzinny przy Szkole Podstawowej w Jedliczu

2 czerwca 2018 r. mimo wyjątkowo kapryśnej w tym roku aury przy Szkole Podstawowej w Jedliczu odbył się IX Piknik Rodzinny tradycyjnie już zorganizowany przez Radę Rodziców. Imprezę otworzyła Pani Edyta Styś – wicedyrektor SP i powitała wszystkich przybyłych gości, w tym Burmistrza Gminy Jedlicze Panią Jolantę Urbanik, Zastępcę Burmistrza Pana Ryszarda Zagórskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Piotra Woźniaka. Zaproszenie również przyjęła Pani Joanna Bril Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego, która obdarowała wszystkich najmłodszych słodyczami z okazji ich święta.

Dla wszystkich gości przygotowano wiele atrakcji, dzięki którym można było w bardzo miły sposób spędzić czas. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, na której przejazdy dla wszystkich najmłodszych ufundowała Rada Rodziców SP z okazji Dnia Dziecka. Były także kule wodne i przejazdy kucykiem. Atrakcją dla najmłodszych okazało się malowanie twarzy. Można było obejrzeć wystawę motyli. Duży aplauz wzbudziły popisy wokalne uczniów naszej szkoły oraz atrakcyjne układy taneczne uczestników szkolnej edycji „Mam Talent”. Gromkie brawa zebrały występy grup działających przy hali GOSiR w Jedliczu.

W sali gimnastycznej zorganizowano wystawę prac plastycznych uczniów oraz warsztaty malowania na szkle. Każdy zainteresowany pod kierunkiem plastyka mógł stworzyć własny obraz i zabrać go na pamiątkę do domu. Były też stoiska ekologiczne i fizyczne oraz wystawy – broni białej, prac z modeliny, modeli samolotów i pojazdów pancernych oraz robotów z klocków LEGO. Zaciekawienie wzbudził symulator dachowania obsługiwany przez pracowników WORD-u w Krośnie. Odbył się także pokaz pielęgniarstwa - studentki PWSZ pod czujnym okiem opiekunki mierzyły ciśnienie, poziom cukru oraz instruowały zainteresowanych, jak unikać chorób cywilizacyjnych. Można było także pokonać tor przeszkód w alkogoglach.

Ponadto przeprowadzony został turniej rowerowy, który patronatem objął Burmistrz Gminy Jedlicze. Pani Jolanta Urbanik uroczyście wręczyła nagrody zwycięzcom oraz gratulowała znajomości przepisów. Fani piłki nożnej rozegrali mecze na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Rywalizowały ze sobą drużyny rodziców, uczniów.

W tym roku nasz szkolny piknik odwiedzili strażacy OSP w Żarnowcu i zaprezentowali swój nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy Volvo GBA 3/16. Każdy zainteresowany mógł obejrzeć z bliska wyposażenie wozu strażackiego, a także motocykle policyjne, na których przybyli zaproszeni funkcjonariusze policji. Na zakończenie programu uczniowie klasy IVc SP wystąpili w efektownym spektaklu pt. „Bądź sobą”, który został zaprezentowany na Przeglądzie Artystycznym Szkół i Przedszkoli „PEGAZ”. Umiejętności aktorskie czwartoklasistów przyczyniły się do tego, że występ nagrodzono gromkimi brawami. Rada Rodziców niezawodnie przygotowała atrakcje kulinarne – wspaniałe ciasta domowego wypieku, kiełbaski z grilla i zapiekanki.

Duże zaangażowanie rodziców i nauczycieli sprawiło, że impreza prezentowała wysoki poziom, stąd znalazła wielu amatorów, którzy opuszczali ją z zadowoleniem.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz organizację IX Pikniku Rodzinnego i zapraszamy już za rok.

SP w Jedliczu

Słownik: