Środa 12 sierpnia 2020
imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha

II miejsce Grand Prix dla "Owocowych żarłoków"– uczestników Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem”!

13 czerwca 2018 r. okazał się szczęśliwym dniem dla Owocowych Żarłoków – grupy uczniów świetlicy Szkoły Podstawowej w Jedliczu - uczestników Ogólnopolskiego Projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy. W tym  to bowiem dniu, po długim okresie wyczekiwania, ogłoszone zostały końcowe wyniki konkursu.

O efektach naszej pracy na temat Projektu pisaliśmy już wcześniej. Przypominamy tylko, że był on częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” i miał charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Składał się z trzech etapów odpowiadającym porom roku. W każdym z nich uczniowie pod kierunkiem wychowawcy mieli do wykonania szereg zadań, z realizacji których należało sporządzić raport i dokumentację fotograficzną. Każdy etap był oddzielnie oceniany i punktowany przez komisję konkursową.
Grupa „Owocowe Żarłoki” – nasza drużyna z Jedlicza, wzięła udział we wszystkich trzech etapach. W każdym z nich zajęła bardzo wysokie miejsca - w etapie jesiennym- VIII miejsce, w zimowym – III miejsce, a w etapie wiosennym IV miejsce.
W ogólnej całorocznej klasyfikacji GRAND PRIX po wszystkich trzech etapach ulegli tylko zespołowi z Libuszy i zajęli - II MIEJSCE, pokonując 367 szkół z całej Polski!
Ostateczne podsumowanie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi we wrześniu 2018 r.

Gratuluję wszystkim Owocowym Żarłokom za trud włożony w realizację projektu, a rodzicom dziękuję za współpracę i wsparcie.

Edyta Tuleja- koordynator projektu