Niedziela 27 września 2020
imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Szlakiem kiwonów i zabytków promujemy turystykę w naszej gminie

Dzięki wsparciu finansowemu z Gminy Jedlicze zrealizowaliśmy zadanie z zakresu turystyki i krajoznawstwa pod nazwą „Idziemy w góry cieszyć się życiem”. Było to wydarzenie promujące turystykę w gminie i regionie. W pierwszej części projektu w maju 2018r. odbyła się wycieczka w Bieszczady.

Mimo niesprzyjającej pogody, Stowarzyszenie Turystyczne „Cyba” w dniu 23 czerwca 2018r. wraz z uczestnikami wydarzenia wzięło udział w drugiej części projektu, która miała miejsce na terenie Gminy Jedlicze.

W zimnie i deszczu pierwsza grupa ruszyła szlakiem kiwonów, przechodząc również uroczą aleją dębów - pomników przyrody. W czasie wędrówki Przewodnicy – nasi członkowie stowarzyszenia, opowiedzieli nam o historii wykorzystania bogactwa naszego regionu, jakim jest ropa i gaz ziemny. Natomiast druga grupa pod przewodnictwem naszej dotychczasowej Pani Prezes, ruszyła na rowerach w tzw. „międzydeszcz”, szlakiem dawnych pałacyków, dworów i dworków. Mimo niekorzystnej pogody wspólne ognisko połączyło wszystkich. Szkoda tylko, że zabrakło tradycyjnej dla naszego regionu Sobótki, którą wykonuje się wykorzystując właśnie między innym ropę.

Dzięki tej wędrówce po raz kolejny przekonaliśmy się, że pięknie jest w naszej gminie i jest co podziwiać. Nasza wzniesienie Cyba ma swój urok i sprawia, że wszyscy dobrze się tam czują. To nasi koledzy dbają, by zawsze było tam pięknie i mobilizują innych do dbania o urok tego miejsca. Za co im serdecznie dziękujemy.

Gorące podziękowania składamy również Pani Burmistrz Gminy Jedlicze, która wspiera działania naszego stowarzyszenia.

Wszystkich sympatyków turystyki zapraszamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas wyprawach, by podziwiać i zachwycać się walorami turystycznymi naszej gminy i okolic.

Stowarzyszenie Turystyczne „Cyba”

 

Słownik: