Piątek 22 stycznia 2021
imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Gmina Jedlicze przyjazna OZE – otrzymaliśmy dofinansowanie dla mieszkańców

Uprzejmie informuję, że otrzymaliśmy dofinansowanie na realizację projektu dedykowanego mieszkańcom pn. „Wsparcie energetyki rozproszonej wśród mieszkańców Gminy Jedlicze”. Jest to Projekt partnerski z Gminą Dukla, którego całkowita wartość wynosi 13.601.165,77 zł. Gmina Jedlicze, jako lider Projektu zrealizuje zakres o wartości 8.556.511,56 zł, z czego dofinansowanie dla mieszkańców ze środków Unii Europejskiej wyniesie 5.380.068,37 zł, tj. 70% kosztów kwalifikowanych.

W ramach Projektu w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Jedlicze zamontowanych zostanie 336 instalacji fotowoltaicznych, 36 instalacji solarnych, 12 gruntowych pomp ciepła, oraz 64 piece opalane biomasą (pelletem).

Aktualnie oczekujemy na podpisanie umowy z Zarządem Województwa Podkarpackiego. Wszystkie osoby, które zgłosiły swój udział w projekcie będą indywidulanie informowane o dalszym sposobie postępowania. W przypadku wolnych miejsc w projekcie dodatkowy nabór zostanie ogłoszony na stronie internetowej: www.jedlicze.pl.

O stanie realizacji projektu będziemy informować mieszkańców na bieżąco.

            

Słownik: