Sobota 25 stycznia 2020
imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany

"Wakacje z Bolkiem i Lolkiem".

Witaj przygodo…   Tak zaczęły się wakacyjne spotkania z Bolkiem i Lolkiem w bibliotece.

Czytaliśmy i oglądaliśmy na dużym ekranie wiele przygód i wakacyjnych perypetii głównych bohaterów. Razem z Bolkiem i Lolkiem zwiedziliśmy cały świat.

B jak BOLEK.  Wyższy, szczuplejszy chłopiec, z czarną czuprynką. Ubrany w czerwone szorty oraz żółtą bluzę. Starszy, a więc bardziej odpowiedzialny, często wyciągający Lolka z tarapatów, ale i zarażający go nowymi pomysłami. 

L jak LOLEK. Niższy i pulchniejszy chłopiec, noszący fioletowe spodnie na szelkach i biały podkoszulek. Lolek zawsze był odważniejszy i ciekawszy świata, co często przysparzało braciom kłopotów. 

Dwaj chłopcy byli inspiracją do plastycznych wariacji jakie wykonaliśmy. Były gry ruchowe, kodowanie offline (kolorowe kubeczki), japoński teatr Kamishibai, teatrzyk z pacynkami w roli głównej, wiernymi przyjaciółmi Bolka i Lolka zostały papierowe kotki. Wakacyjne zajęcia dobiegły końca, ale Bolek i Lolek dalej goszczą w jedlickiej bibliotece, uśmiechając się do dzieci w kąciku bajkowym.

Tradycji stało się zadość – dzieci już wybrały głównego bohatera przyszłorocznych wakacji. Zapraszamy za rok na wakacje z „REKSIEM”.

Jak na wakacyjny czas przystało, było głośno i wesoło.

GBP Jedlicze

Słownik: