Wtorek 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

III miejsce Karoliny Turek uczennicy Szkoły Podstawowej w Dobieszynie w XII Powiatowym Konkursie Polskiej Pieśni Patriotycznej

Karolina Turek, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej w Dobieszynie, wyśpiewała III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Polskiej Pieśni Patriotycznej. Impreza odbyła się we wtorek, 6. listopada w Domu Ludowym w Targowiskach. Udział w konkursie miał zachęcić dzieci i młodzież do refleksji nad naszą historią, tradycją i do kultywowania pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy Ojczyzny. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 11. listopada 2018 roku w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, podczas uroczystego koncertu patriotycznego na którym wystąpiła nasza laureatka.
Kolejnym sukcesem Karoliny było zakwalifikowanie się do II etapu 3. Dziecięcego Festiwalu „Piosenka w mundurze” w Przemyślu. Karolina znalazła się w grupie 30 wykonawców wyłonionych w wyniku przesłuchań wstępnych i wystąpiła z pieśnią pt.„Syberiada” 9. listopada br. na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Organizatorem całej imprezy był Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Urząd Miejski w Przemyślu, Starostwo Powiatowe oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”. Gratulujemy Karolinie i życzymy kolejnych wspaniałych sukcesów.
 
Szkoła Podstawowa w Dobieszynie
Słownik: