Piątek 18 czerwca 2021
imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodziliśmy 29 rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Polska był inicjatorem uchwalenia tej Konwencji.

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF było #GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) w działaniach podejmowanych tego dnia w placówkach oświatowych.

Uczniowie klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żarnowcu włączyli się do akcji UNICEF. Przygotowali zajęcia dla najmłodszych. Recytując odpowiednio dobrane wiersze, przybliżyli pierwszoklasistom ich prawa, poinformowali również co należy zrobić w przypadku, gdy ktoś te prawa łamie. Na koniec pierwszaki otrzymały specjalne plany lekcji z wyszczególnionymi prawami dziecka oraz niebieskie balony.

Na szkolnym korytarzu pojawiły się gazetki z ciekawie przedstawionymi zapisami Konwencji Praw Dziecka oraz informacjami dotyczącymi działalności UNICEF na rzecz wszystkich dzieci.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przez siódmoklasistów zwiększą świadomość całej społeczności szkolnej na temat praw dzieci na całym świecie.

ZSP w Żarnowcu