Poniedziałek 25 maja 2020
imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Spotkanie mikołajkowe dla Wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy w Potoku

Jeśli się coś bardzo chce, to po prostu się to robi… Dlatego więc, remontowany Dom Ludowy w Borku, nie był przeszkodą dla corocznie organizowanych przez Zarząd Osiedla Jedlicze-Borek spotkań mikołajkowych dla Wychowanków Środowiskowego Domu Samopomocy w Potoku. Spotkanie to Zarząd Osiedla, postanowił zorganizować  w sali Domu Ludowego w Potoku w bliskim sąsiedztwie placówki w  dniu 11 grudnia br. Na nasze zaproszenie, do wspólnej, integracyjnej zabawy włączyli się także uczestnicy zajęć świetlicy przy Szkole Podstawowej w Potoku.

Zapach choinki, smacznie i kolorowo zastawione stoły z poczęstunkiem dla naszych gości, to wspólna praca, dla stworzenia świątecznego nastroju chwili, wzmocniona przez gospodarskie zaangażowanie i pomoc Radnego Tomasza Lisowskiego z małżonką.

Mikołaj chcąc sprawić radość 49 uczestnikom spotkania, skorzystał: ze wsparcia finansowego Urzędu Gminy, otwartych serc i hojności właścicieli jedlickich sklepów: Groszek, Kamil, Alta, Witaminka, apteki Lafarma,  prywatnych osób: Teresy, Krzysztofa i Jana Gałuszki z Moderówki, mojego Kolegi z za oceanu i Siostry ze stolicy. Do paczek upominkowych dołożono także materiały promocyjne Gminy Jedlicze, firmy BWI z Krosna oraz Orlen Oil z Krakowa. DZIĘKUJEMY ;)

Ten szczególny dzień „wspólnego bycia” Wychowanków ŚDS pod troskliwym okiem swoich terapeutów oraz  kierownika Joanny Sikory – Żmuda, dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe pod opieką Agaty Kazalskiej, przybyłych gości: Burmistrza Gminy Jedlicze Jolanty Urbanik, Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Woźniaka, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Potoku Andrzeja Dziugana, Dyrektora GOSiR  Wojciecha Florczaka, Pań z KGW z Potoka  oraz Organizatorów spotkania, to po prostu magiczny dzień, który z wielu-  stworzył jedną rodzinę.

Organizatorzy i goście zostali obdarowani przez Wychowanków ŚDS własnoręcznie upieczonymi, pysznie pachnącymi pierniczkami- bardzo dziękujemy.

Za wielkie serce, podjęty trud, zaangażowanie i wkład swojej pracy w przygotowanie spotkania, dziękuję członkom Zarządu Osiedla Jedlicze- Borek oraz naszym Koleżankom i Bliskim, którzy zawsze spontanicznie wspierają nas w społecznych inicjatywach. Dziękuję pracownikom GOK za nagłośnienie spotkania, które radosną nutą zachęcało do wspólnej zabawy.  „Mikołajowi” natomiast- dziękuję, za ojcowską czułość i naukę dzielenia się dobrem.

Jak to w życiu bywa, każdy może zostać Św. Mikołajem i wspomóc drugiego w potrzebie, a potrzeb w Środowiskowym Domu Samopomocy w Potoku jest wiele. Wszelkie informacje w temacie można uzyskać pod adresem placówki lub nr tel. 13 43 606 50.

Wenencja  Żychowska
Przewodnicząca Zarządu Osiedla Jedlicze- Borek
zarazem  Radna Rady Miejskiej

Słownik: