Poniedziałek 25 maja 2020
imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jedliczu na „Dniu Języków Obcych”

Dnia 7 grudnia br. grupa siódmo i ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Jedliczu uczestniczyła w tegorocznej edycji „Dnia Języków Obcych”. Gospodarzem tej cyklicznej imprezy był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie współpracujący z Zakładem Filologii Angielskiej krośnieńskiej PWSZ. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Krosna Pan Piotr Przytocki.

Program imprezy oferował różnorodne formy rozwijania kompetencji językowych, np. prezentacje multimedialne, wystawy, występy artystyczne, konkursy, gry i zabawy językowe. Uczestnicy pracowali w międzyszkolnych grupach rówieśniczych pod okiem nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i łaciny. Dodatkową atrakcją była możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez studentów z Chin, Turcji i Hiszpanii. „Dzień Języków Obcych” w „Szczepaniku” zgromadził ponad 600 uczniów z 30 szkół z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Nasi reprezentanci pokazali się z jak najlepszej strony odnosząc mniejsze i większe sukcesy. Celująco zaprezentowała się Weronika Winiarska z klasy VII b zdobywając I miejsce w swojej grupie w „Quizie językowo – kulturowym w rytmie muzyki Alvaro Solera” oraz Aleksandra Gabor z klasy VIII a zajmując I miejsce w konkursie językowym „Weihnachten beim Weihnachtsmann”.

Serdeczne gratulacje!

Szkoła Podstawowa
im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu