Czwartek 28 stycznia 2021
imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława

Bal Karnawałowy w Długiem

Sala Domu Ludowego w Długiem zamieniła się w pałac, gdzie królewny, damy dworu, rycerze, postacie z bajek, policjanci, biedroneczki, smoki i tajemnicze osoby w maskach przybyły na Bal Karnawałowy. Wszyscy zostali przywitani przez organizatorów tj. Koło Gospodyń, Radę Sołecką i Świetlicę.

Od samego początku dzieci chętnie bawiły się i brały udział w różnych konkurencjach. Czekały na nich nagrody rzeczowe oraz słodkości, które w części pozyskaliśmy od sponsorów. Są nimi Burmistrz Gminy Jedlicze, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Wojciech Tomkiewicz oraz Firma Eba.

Był wybór najpiękniejszego stroju, taniec z balonikami, naśladowanie ruchów, zgaduj zgadula. Dzieci podzielone na grupy wykazywały się zdolnościami plastycznymi. Był konkurs piosenki, zabawy z chustą animacyjną, a na zakończenie wybór króla i królowej balu oraz dam dworu.

DJ Tomasz Michniewski zadbał o super muzykę i efekty świetlne, Panie z KGW i Rady Sołeckiej tj. Maria Janas, Kazimiera Kubacka, Bugiel Hania, Peszko Maria, Wojnar Jadwiga, Osek Aneta, Kubacka Grażyna, Alina Peszko, przygotowały dzieciom pyszny posiłek. Ewa Michniewska, Magdalena Dąbrowska, Jan Skwara i Wojciech Tomkiewicz zadbali o prowadzenie gier i różne atrakcje dla dzieci. Za wystrój sali dziękujemy Anetce i Stanisławowi Osek, Radosławowi Peszko, Bartkowi Osek, Alinie i Janowi Peszko, E.T. Michniewskim oraz Marcinowi Krawczykowi. Magdalenie Dąbrowskiej i fotografom Bogusławie Żuchowskiej i Rafałowi Żuchowskiemu za piękne zdjęcia. Jeszcze raz w imieniu organizatorów wszystkim dziękujemy za wspaniałą zabawę i pomoc. Zapraszamy serdecznie na inne imprezy, które organizujemy.

Przewodnicząca Koła Gospodyń Ewa Michniewska

Słownik: