Sobota 23 stycznia 2021
imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

Ferie Zimowe 2019 z GOSiR-em cz 2

Dobiegł końca tegoroczny program ferii zimowych organizowanych w ramach „Ferie Zimowe 2019 Z GOSiR-em”. W tym roku był on dostosowany do potrzeb dzieci i młodzieży. Każdy mógł wybrać coś dla siebie począwszy od turniejów halowych, a kończąc na zajęciach na basenie czy grach i zabawach dla najmłodszych na sztucznym lodowisku.

W drugim tygodniu ferii odbył się Feryjny Turniej Piłki Nożnej 7-8 klas Szkół Podstawowych i Gimnazjów, Feryjny Turniej 2-ek i 3-ek w Piłce Siatkowej Dziewcząt, wyjazd na Krytą Pływalnie w Krośnie, finał Grand Prix w Narciarstwie Biegowym oraz przełożony z pierwszego tygodnia Turniej Strzelecki.

Dla najlepszych sportowców biorących udział w różnych konkurencjach przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary, które z pewnością będą miłym wspomnieniem po feryjnych rywalizacjach.

A oto poszczególne wyniki z przeprowadzonych rywalizacji sportowych:

Feryjny Turniej Piłki Nożnej 7-8 klas Szkół Podstawowych i Gimnazjów

18 lutego rozegrano turniej halowej piłki nożnej chłopców klas 7-8 i gimnazjów. W rywalizacji wystartowało 5 drużyn, a turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej walce zwycięzcą został zespół Maka Paka, który w generalnej klasyfikacji wyprzedził Damskie Niedźwiedziczki. Walka o trzecie miejsce rozegrała się pomiędzy Bagienko Sulistrowa, a Wyrewolwerowanymi Rewolwerowcami. Lepiej pokazali się „Bagienkowcy” i to oni zajęli III miejsce. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

A oto wyniki klasyfikacji końcowej:

Feryjny Turniej w Piłce Siatkowej  Dziewcząt 2-ek i 3-ek

Turniej ten odbył się 20 lutego i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dziewcząt, o czym świadczy liczba drużyn, które stanęły do walki o najwyższe cele. W rywalizacji SP (2-ek siatkarskich) zgłosiło się 20 zespołów, które grały w czterech grupach systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się do jednego seta do 15 pkt, (w przypadku równowagi 20 pkt był punktem kończącym mecz). O finał walczyły dwie najlepsze drużyny z każdej z grup, a mecze znowu rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół Kserówki ( Paradysz Aleksandra, Nadia Głowacka), który w finale zainkasował wszystkie zwycięstwa. Drugie miejsce zajął zespół UKS MOSiR Jasło A  (Sajdak Laura, Szopa Alicja), a trzecie również zespół z Jasła UKS MOSiR Jasło B (Świder Zuzanna, Wietecha Julia). Czwarte miejsce wywalczyły Szwast Maja i Szczurek Julia jako Śmiej Żelki. Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

Dużym zainteresowaniem cieszył się Turniej 3-ek gdzie wystąpiło 9 zespołów, podzielonych na 2 grupy. Podobny system jak w 2-ach „każdy z każdym” , gdzie dalej przechodziły 2 najlepsze drużyny. Mecze rozgrywane były do 1 seta do 20 pkt (w przypadku równowagi 25 pkt był końcowym). Do finałowej grupy zakwalifikowały się następujące drużyny:

Świnki (Maja Stareńczak, Zuzanna Hac, Karolina Hac,)
Karpatki (Katarzyna Konop, Wiktoria Wosiewicz, Magdalena Syrek)
Pitaje (Oliwia Zima, Aleksandra Woźniak, Kamila Klimkiewicz)
Gosirki (Aleksandr Jabłońska, Adrianna Janas, Klaudia Gierlasińska).

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą został zespół Karpatki, który wygrał  wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęły Świnki a trzecie Gosirki. Zaraz za podium uplasowały się Pitaje. Wszystkie uczestniczki otrzymały słodki poczęstunek, zaś zwycięskie drużyny dyplomy, medale oraz pamiątkowe puchary.

Wyniki rywalizacji - link 

Grand Prix w Narciarstwie Biegowym

Trzeci rzut, również  bez śniegu więc grand prix w biegach narciarskich zakończyło się na lodowisku przy hali GOSiR Jedlicze. Ogólnie podczas ferii w trzech rzutach, udział wzięło około 40 uczestników, którzy rywalizowali na dystansie 3, 5 i 10 okrążeń. Każdy z zawodników otrzymał medal, czekoladę, a zwycięzcy puchary. Dla wszystkich po wręczeniu nagród czekała pizza. Organizatorem ferii na sportowo byli MUKS Podkarpacie Jedlicze oraz GOSiR Jedlicze. Wyniki 3 rzutu były następujące:

 Rocznik 2011 i młodsi - 3 okrążenia

1 m. - Dorian Kobak - 1:53

2 m. - Mateusz Tuleja - 1:54

3 m. - Szymon Wojnarski - 3:34

Rocznik 2011 i młodsze - 3 okrążenia

1 m. - Lena Pitrus - 1:40

Rocznik 2010, 2009 - 5 okrążen - Dziewczęta

1 m. - Otylia Biedroń - 1:16

2 m. - Magdalena Smoleń - 1:28

Rocznik 2010, 2009 - 5 okrążen - Chłopcy

1 m. - Bartosz Wewiórski - 1:19

3 m. - Patryk Winiarski - 1:51

Rocznik 2008, 2007 - 5 okrążen - Dziewczęta

1 m. - Oliwia Kobak - 1:26

2 m. - Gabriela Wajda - 1:26

3 m. - Karolina Jabłońska - 1:29

4 m. - Maja Kochańska - 1:38

Rocznik 2008, 2007 - 5 okrążen - Chłopcy

1 m. - Dominik Buczyński - 1:01

2 m. - Michał Tuleja - 1:21

3 m. - Szymon Zdzieba - 1:26

4 m. - Bartosz Bil - 1:27

Rocznik 2006, 2005 - 5 okrążen - Dziewczęta

1 m. - Nikola Mróz - 1:09

Rocznik 2006, 2005 - 5 okrążen - Chłopcy

1 m. - Jakub Półchłopek - 1:01

2 m. - Adrian Wojnar - 1:09

3 m. - Brajan Kuźma - 1:42

Rocznik 2004, 2003 - 10 okrążen - Dziewczęta

1 m. - Aleksandra Wewiórska - 2:27

Rocznik 2004, 2003 - 10 okrążen - Chłopcy

1 m. - Michał Janocha - 1:54

2 m. - Jakub Biskup - 2:07

3 m. - Konrad Jaskółka - 2:09

4 m. - Jakub Wajda - 2:46

Feryjne Zawody Strzeleckie

W dniu 22.02.2019 r. na strzelnicy sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu odbył się Turniej Strzelecki w ramach akcji „Ferie Zimowe 2019” organizowanej przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Zawody przeprowadzono z podziałem na dziewczynki i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne. Sportowcy strzelali z karabinu pneumatycznego na dystansie 10 metrów. Do rywalizacji w zawodach przystąpiło 12 osób. Konkurencja była bardzo zacięta, o czym świadczą osiągnięte wyniki. Osoby, które znalazły się na podium otrzymały okolicznościowe medale oraz dyplomy, a zwycięzcy w swoich kategoriach puchary. Każdy uczestnik zawodów otrzymał słodki upominek.

Wyniki:
Szkoły gimnazjalne i podstawowe dziewcząt

1. Aleksandra Świeboda 97 pkt

2. Oliwia Grzesik 89 pkt

3. Marlena Pasieka 85 pkt

4. Amelia Marzec 79 pkt

5. Maja Węgrzyn 58 pkt

Szkoły gimnazjalne i podstawowe chłopców

 1. Tobiasz Węgrzyn 83 pkt
 2. Bartłomiej Kołek 71 pkt

Szkoły ponadgimnazjalne dziewcząt

 1. Justyna Giebułtowska 88 pkt
 2. Natalia Stanek 82 pkt
 3. Ewelina Baran 81 pkt

Szkoły ponadgimnazjalne chłopców

 1. Szymon Sajdak 67 pkt
 2. Remigiusz Węgrzyn 43 pkt

Turniej Nafta-Splast CUP 2019

Na zakończenie ferii (22.02) w hali sportowej GOSiR Jedlicze odbył się Turniej Piłki Nożnej Nafta-Splast CUP 2019, w którym uczestniczyli zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi. Organizatorem turnieju był klub ZKS Nafta-Splast, a współorganizatorami Urząd Gminy Jedlicze oraz GOSiR Jedlicze. Sponsorami imprezy była firma SPLAST oraz Raf Ekologia.

Z zaproszenia ZKS Nafta-Splast skorzystały drużyny: Karpaty Krosno 2008, Ostoja Kołaczyce,  Koniczynki Krosno oraz Tempo Nienaszów. Organizator turnieju Nafta-Splast jako gospodarz wystawił dwie drużyny Nafta-Splast I Jedlicze i Nafta-Splast II Jedlicze. Drużyny utworzyły jedną grupę, a mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Podczas całego turnieju odbyło się łącznie 15 spotkań, które przyniosły wiele emocji i wspaniałych bramek. Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie i można było zauważyć, że każdy zawodnik pragnie zwycięstwa swojego zespołu. Nie zabrakło uśmiechu u małych piłkarzy, widoczna była także sportowa rywalizacja. Turniej był zacięty, a na wyłonienie zwycięzcy czekaliśmy do ostatniego spotkania turnieju, które to zadecydowało o końcowej wygranej drużyny Tempa Nienaszów. Drugą lokatę zajęła drużyna Karpat Krosno 2008, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Koniczynki Krosno. Kolejne miejsca przypadły w udziale odpowiednio Nafcie-Spalst I Jedlicze, Ostoi Kołaczyce oraz Nafcie-Splast II Jedlicze.

Dzięki naszym sponsorom firmie Splast oraz Raf Ekologia turniej był nieodpłatny dla przybyłych drużyn, a wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani napojami i drożdżówkami, a na zakończenie turnieju obiadem. Każda z drużyn otrzymała również pamiątkowy dyplom oraz puchar, który został wręczony  przez Artura Czaję - prezesa ZKS Nafta-Splast. Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne dla najlepszego bramkarza, którym został Igor Skoczylas (Karpaty), najlepszego strzelca Kacper Źrebiec (Tempo)  oraz najlepszego zawodnika turnieju, na którego wybrano Brajana Stanisławczyk (Karpaty). Przyznano także nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika turnieju, która to została ufundowana przez Burmistrza Jolantę Urbanik, a wręczona została przez Dyrektora hali GOSiR Wojciecha Florczaka. Nagroda ta trafiła do rąk Adriana Wyskiela z Koniczynki Krosno.

Zarząd ZKS Nafta-Splast dziękuje Pani Burmistrz Jolancie Urbanik za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej oraz Dyrektorowi hali Panu Wojciechowi Florczak i pracownikom hali za pomoc w organizacji turnieju. Gorące podziękowania składamy również naszemu głównemu Sponsorowi firmie SPLAST, a szczególnie jej Prezesowi Panu Tadeuszowi Sanockiemu za wsparcie, jakie przekazał podczas turnieju, jak również wsparcie jakie przekazuje nam na co dzień. Dziękujemy również firmie Raf-Ekologia, która ufundowała posiłki dla uczestników turnieju.

Wyniki spotkań oraz tabela końcowa turnieju - link 

Turniej LKS Victorii Dobieszyn – junior młodszy rocznik 2002 oraz Victoria Winter CUP

W ostatnią sobotę stycznia, na hali w Jedliczu odbyły się rozgrywki juniorów młodszych. Turniej cieszył się dużą popularnością, w szybkim czasie lista uczestników została zapełniona. Przez kapitanów drużyn zostały wylosowane grupy w składzie:  Grupa A:  1. LKS Łęki Strzyżowskie  2. Nafta Jedlicze (I)  3. Victoria Dobieszyn  4. LKS Lubatowa Grupa B:  1. Junak Słocina Rzeszów  2. Nafta Jedlicze (II)  3. Przełom Besko    4. Start Rymanów

Wyniki cząstkowe w rywalizacji grupowej:  Grupa "A"  

 1. Łęki Strzyżowskie 1:4 Nafta Jedlicze (I)  
 2. Victoria Dobieszyn 2:0 LKS Lubatowa
 3. Łęki Strzyżowskie 1:0 Victoria Dobieszyn
 4. Nafta Jedlicze (I) 2:0 LKS Lubatowa
 5. Łęki Strzyżowskie 1:1 LKS Lubatowa
 6. Nafta Jedlicze (I) 1:1 Victoria Dobieszyn

Tabela końcowa:  1. Nafta Jedlicze (I) - 7 pkt, 7:2  2. LKS Łęki Strzyżowskie - 4 pkt, 3:5  3. Victoria Dobieszyn - 4 pkt, 3:2  4. LKS Lubatowa - 1 pkt, 1:5

Grupa "B"

 1. Junak Słocina 3:0 Nafta Jedlicze (II)
 2. Przełom Besko 0:0 Start Rymanów
 3. Junak Słocina 1:1 Przełom Besko
 4. Nafta Jedlicze (II) 0:1 Start Rymanów
 5. Junak Słocina 2:0 Start Rymanów
 6. Nafta Jedlicze (II) 0:2 Przełom Besko

 

Tabela końcowa:  1. Junak Słocina - 7 pkt, 6:1  2. Przełom Besko - 5 pkt, 3:1  3. Start Rymanów - 4 pkt, 3:2  4. Nafta Jedlicze (II) - 0 pkt, 0:6.

Po zakończeniu fazy grupowej nadszedł czas na mecze półfinałowe oraz o miejsce 5 i 7. W meczu o siódme miejsce między Naftą Jedlicze (II) a LKS Lubatowa padł wynik 3:0 dla Nafty. Gospodarze turnieju w meczu o miejsce piąte wygrali ze Startem Rymanów 2:1.  

Pary półfinałowe:  Nafta Jedlicze (I) 1:3 Przełom Besko,  Łęki Strzyżowskie 1:4 Junak Rzeszów

Mecz o III miejsce:  Nafta Jedlicze (I) 1:0 Łęki Strzyżowskie

Mecz o I miejsce:  Przełom Besko 0:2 Junak Słocina

Po zakończonych rozgrywkach nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i upominków wyróżnionym zawodnikom. Końcowa klasyfikacja turnieju:  1 miejsce - Junak Słocina Rzeszów,  2 miejsce - Przełom Besko,  3 miejsce - Nafta Jedlicze (I),  4 miejsce - LKS Łęki Strzyżowskie,  5 miejsce - Victoria Dobieszyn,  6 miejsce - Start Rymanów,  7 miejsce - Nafta Jedlicze (II),  8 miejsce - LKS Lubatowa.

W zamykającym cykl turnieju Victoria Winter Cup, odbywającym się również na obiekcie GOSiR w Jedliczu, przystąpiło pięć drużyn: 1. Aktiv Pro Rymanów (I),  2. Victoria Dobieszyn,  3. Aktiv Pro Rymanów (II), 4. Grunwald Budziwój,  5. Aktiv Pro Rymanów (III).  Wszystkie drużyny zmierzyły się ze sobą formułą ligową, każdy z każdym + rewanż.

Wyniki cząstkowe:  

 1. Aktiv Pro Rymanów (I)  1:0  Victoria Dobieszyn
 2. Grunwald Budziwój  3:0 Aktiv Pro Rymanów (II)
 3. Aktiv Pro Rymanów (III)  1:4  Aktiv Pro Rymanów (I)
 4. Victoria Dobieszyn  0:8 Grunwald Budziwój
 5. Aktiv Pro Rymanów (II)  1:1  Aktiv Pro Rymanów (III)
 6. Aktiv Pro Rymanów (I)  0:4  Grunwald Budziwój
 7. Victoria Dobieszyn  0:4  Aktiv Pro Rymanów (II)
 8. Grunwald Budziwój  7:2  Aktiv Pro Rymanów (III)
 9. Aktiv Pro Rymanów (I)  1:1  Aktiv Pro Rymanów (II)
 10. Victoria Dobieszyn  2:4  Aktiv Pro Rymanów (III)
 11. Victoria Dobieszyn  1:3  Aktiv Pro Rymanów (I)
 12. Aktiv Pro Rymanów (II)  0:1  Grunwald Budziwój
 13. Aktiv Pro Rymanów (I) 3:1  Aktiv Pro Rymanów (III)
 14. Grunwald Budziwój  7:0 Victoria Dobieszyn
 15. Aktiv Pro Rymanów (III)  4:2  Aktiv Pro Rymanów (II)
 16. Grunwald Budziwój  4:3  Aktiv Pro Rymanów (I)
 17. Aktiv Pro Rymanów (II)  4:1  Victoria Dobieszyn
 18. Aktiv Pro Rymanów (III)  0:0  Grunwald Budziwój
 19. Aktiv Pro Rymanów (II)  2:0  Aktiv Pro Rymanów (I)
 20. Aktiv Pro Rymanów (III)  4:1  Victoria Dobieszyn

Klasyfikacja końcowa:  

 1. Grunwald Budziwój - 22 pkt.
 2. Aktiv Pro Rymanów (I) - 13 pkt.
 3. Aktiv Pro Rymanów (III) - 11 pkt.
 4.  Aktiv Pro Rymanów (II) -  11 pkt.
 5. Victoria Dobieszyn - 0 pkt.

Ponadto wyróżnieni zostali:  Najlepszy strzelec - Wojciech Lisowicz (Grunwald Budziwój) - 13 bramek Najlepszy bramkarz - Krzysztof Stec (Grunwald Budziwój)  Najmłodszy zawodnik - Damian Szubra (Victoria Dobieszyn).

GOSiR Jedlicze

Ferie z szachami

Sekcja szachowa GOSiR Jedlicze wzięła udział w 3 turniejach:

11 lutego na hali GOSiR odbył się turniej szachowy. Był to pierwszy turniej dedykowany specjalnie dla naszej sekcji, więc można go traktować jako nieoficjalne mistrzostwa sekcji szachowej. Rozgrywki prowadzone były na dystansie 6 rund w tempie 10 minut na zawodnika. Krótki czas wymuszał szybką grę, jednak zawodników należy pochwalić za wysoki poziom gry i niewiele błędów. Poniżej pełne wyniki: 1m. Krzysztof Mastej 6pkt. 2m. Dawid Stasiczak 5pkt. 3m. Anna Kuczek 4pkt. 4m. Dawid Zawisza 3pkt. Anna Woźniak 6m. Konrad Kuczek 3pkt (z pauzą) Dominika Stasiczak Krystian Majerski Jan Dubiel 10m. Agnieszka Zawisza 2pkt. 11m. Szymon Krówka 1pkt.

Największą niespodzianką jest trzecie miejsce Ani, która po słabszym początku zaatakowała w ostatnich rundach. Dawid i Krzysiek pierwsze miejsce rozstrzygnęli w bezpośrednim pojedynku, a innych przeciwników pokonali bez straty punktów. Reszcie stawki życzmy wytrwałości na treningach i powodzenia w następnych turniejach.

16 lutego odbył się XIV Turniej Szachowy o Mistrzostwo Rogów, który został rozdzielony na 2 grupy: 2009+ i OPEN. Uczestniczyło odpowiednio 22 i 41 graczy. Zawody zostały przeprowadzone na dystansie 9 rund z tempem 15 minut na zawodnika. Wśród najmłodszych dobrze spisali się Konrad Kuczek, Anna Kuczek i Szymon Krówka zdobywając odpowiednio 4; 3,5 i 3 punktów. Z grupy OPEN na koniec rozgrywek zostały nagrodzone podgrupy, gdzie świetnie spisali się członkowie naszej sekcji: Rocznik 2006-2008 II miejsce – Krzysztof Mastej – 3,5pkt; Najlepsza Zawodniczka – Agnieszka Zawisza – 3pkt. Rocznik 2003-2005 III miejsce – Dawid Stasiczak – 4,5pkt.

Naszą sekcję reprezentowało 8 osób.

Pełne wyniki można znaleźć w odnośnikach: najmłodsi, open.        

 24 lutego rozegrany został III Zimowy Otwarty Turniej Szachowy w GOK w Tarnowcu. Zawody przeprowadzono na dystansie 7 rund z tempem 15minut na zawodnika. W Grupie B (2003 i młodsi) rywalizowało 34 zawodników, a w Grupie A -22. Z jedlickiej sekcji wzięło udział 8 graczy.

W grupie B połączono 2 niżej wymienione kategorie wiekowe. Dawid uległ jedynie najlepszemu zawodnikowi. W kategorii 2003-2007 II miejsce – Dawid Stasiczak - 6pkt III miejsce – Krzysztof Mastej – 5pkt

W kategorii 2008+ 8 i 9 miejsce z wynikiem 3,5 pkt zdobyli Krystian Majerski i Ania Kuczek… która dość zabawnie z tak dużego grona graczy na siedem partii zagrała z czwórką swoich kolegów (Krzysiek, Krystian, Kondar Kuczek [3pkt], Martyna Binkowicz [1pkt])

Pełne wyniki: grupa A, grupa B

Opiekun Sekcji Leszek Wiśniowski

 

Słownik: