Wtorek 22 października 2019
imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

W Jedliczu poznaliśmy nazwiska najlepszych i najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy z terenu powiatu krośnieńskiego

Podczas uroczystej Gali XVIII Plebiscytu, która odbyła się 21 lutego br. w sali widowiskowej Orlen Południe w Jedliczu, poznaliśmy nazwiska najpopularniejszych i najlepszych sportowców oraz najlepszych trenerów i działaczy z terenu pow. krośnieńskiego w 2018r.

W organizację Plebiscytu, corocznie włączają się gminy z terenu powiatu, dzięki czemu impreza odbywa się cyklicznie. Gospodarzem tegorocznego plebiscytu była Gmina Jedlicze przy współorganizacji Powiatu Krośnieńskiego, Redakcji tygodnika „Nowe Podkarpacie i wsparciu finansowemu gmin oraz sponsora- Banku Spółdzielczego w Rymanowie.

W tegorocznym Plebiscycie nominowanymi z Gminy Jedlicze w kategorii sportowiec byli: Gabriel Bożek (Mistrz Polski w karate), Michał Stach (Mistrz Polski w łucznictwie), Robert Janocha (Mistrz Świata w Nordic Walking).

Na zdjęciu: Gabriel Bożek - Mistrz Polski w karate (trzeci od prawej); Robert Janocha - Mistrz Świata w Nordic Walking ( siódmy od prawej).

Czytelnicy tygodnika „Nowe Podkarpacie” w głosowaniu esemesowym i wypełniając kupony opowiedzieli się za najpopularniejszą piątką sportowców: Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne, biegi narciarskie), Wojciech Munia (LKS Polonia Kopytowa, piłka nożna), Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon), Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe PrządkiSki Korczyna, biegi narciarskie), Aleksandra Gaj (Górniczy Klub SportowyCzarni Bytom, judo).

Najlepsi Sportowcy: Ewelina Marcisz (biegaczka narciarska), Izabela Marcisz (biegaczka narciarska), Kamila Cichoń (biathlonistka)

Na zdjęciu (od lewej): Burmistrz Jolanta Urbanik, Marek Marcisz (odebrał nagrodę w imieniu córki Eweliny Marcisz), Starosta Jan Pelczar

Najlepsi Piłkarze: Wojciech Munia, Rafał Nikody, Robert Kozubal

Najlepsi sportowcy niepełnosprawni: Piotr Grabowski i Jerzy Skwirut, Józef Maraj

Na zdjęciu najlepsi sportowcy niepełnosprawni: Jerzy Skwirut i Józef Maraj z Burmistrz Jolantą Urbanik

W kategorii trener nominowanym z Gminy Jedlicze był Krzysztof Gajda (trener kolarstwa), zaś w kategorii działacz Tomasz Lisowski (działacz LKS Nurt Potok). Nominacje zostały zgłoszone przez Dyrektora GOSiR  Wojciecha Florczaka i Burmistrz Jolantę Urbanik.

Kapituła plebiscytu tytułem najlepszego działacza uhonorowała Edwarda Jakiełę (biathlon, IKN Górnik Iwonicz-Zdrój), zaś najlepszym trenerem została Izabela Centnarska – Czyż (strzelectwo, PTG Sokół Rymanów).

Galę sportu uświetniły występy solistów, zespołów muzycznych, tanecznych oraz sekcji sportowych. Doskonale zaprezentowały się zespoły Mini Iskierki, Iskierki- działające przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu oraz zespół Szasse, działający pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu, a także para taneczna Kinga Śnieżek i Marcel Wilk. Swój talent wokalny zaprezentowali Wiktoria Stefanik, Dominik Jaśkiewicz oraz Dominika Farbaniec. W czasie plebiscytu odbył się również widowiskowy pokaz Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Na zakończenie obył się uroczysty bankiet.

 

 

 

Na zdjęciu (trzeci od prawej): Krzysztof Gajda- nominowany w kategorii trener

Na zdjęciu: (czwarty od lewej) Tomasz Lisowski - działacz LKS Nurt Potok

Na zdjęciu: (czwarty od lewej) Michał Stach (Mistrz Polski w łucznictwie); nominowany w kategorii najlepszy sportowiec

 

Na scenie swoje umiejętności zaprezentowali karatecy z krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate

 

Na scenie wystąpiła również para taneczna: Kinga Śnieżek i Marcel Wilk

 

 

Z recitalem wystąpiła Dominika Farbaniec

Swój talent wokalny zaprezentowali: Wiktoria Stefanik i Dominik Jaśkiewicz

Słownik: