Środa 8 lipca 2020
imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Jakub Cichy Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

Swoja przygodę z językiem angielskim Jakub rozpoczął już w dzieciństwie, ucząc się samodzielnie z dostępnych mu źródeł wiedzy, głównie Internetu. Szybko zrozumiał, że znajomość języka obcego to klucz to efektywnego zgłębiania wiedzy o świecie i komunikacji bez barier. W rozwijaniu uzdolnień pomogły mu inteligencja i determinacja, czym zawsze zwracał na siebie uwagę, znacznie odbiegając zasobem wiedzy i tempem pracy od swoich rówieśników.

Dziś, będąc uczniem klasy III gimnazjum przy Szkole Podstawowej w Jedliczu, sięgnął po zaszczytny tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Ten ogromny sukces Kuba zawdzięcza kilkumiesięcznej, wytężonej pracy pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego Pani Bożeny Łańczak, która motywowała go do podjęcia wyzwania, a następnie ciągłego zmagania się z konkursowymi trudami. W tym czasie Kuba doskonalił swoją wiedzę i kompetencje językowe, sprawnie pokonując kolejne etapy konkursu i tym samym plasując się w ścisłej czołówce najlepszych uczniów w województwie. Finalnie wykazał się wiedzą i umiejętnościami odpowiadającymi poziomowi C1 według klasyfikacji Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages), jak również wiedzą z zakresu kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych: Wielkiej Brytanii, Australii, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady.

Kuba w tym momencie już wie, że będzie zwolniony z egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego. Osiągnięty sukces zapewni mu również wstęp do wybranej szkoły średniej z pominięciem zawiłości procesu rekrutacyjnego, a wszystko, czego nauczył się dodatkowo w trakcie niełatwego wyścigu po laury, zaowocuje na dalszym etapie kształcenia. Gratulujemy!

SP Jedlicze