Czwartek 20 lutego 2020
imieniny: Anety, Lehca, Leona

Mistrzostwo powiatu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt dla Szkoły Podstawowej w Potoku

Ogromnym sukcesem uczennic ze Szkoły Podstawowej w Potoku zakończyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt, które odbyły się 5 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Zręcinie. Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn z powiatu krośnieńskiego. Spotkania rozgrywane były najpierw w 2 grupach, gdzie po dwie najlepsze drużyny z każdej, uzyskały awans do półfinałów zawodów. Nasze młode siatkarki w rywalizacji grupowej trafiły na zespoły z Komborni, Iwonicza oraz gospodarza zawodów, ze Zręcina. W konfrontacji z wyżej wymienionymi drużynami, zespół z Potoka okazał się bezapelacyjnie najlepszy pokonując wszystkich przeciwników w stosunku 2:0.

Następnie dziewczęta z Potoka przystąpiły do meczu półfinałowego, gdzie stanęły do rywalizacji ze szkołą z Dukli. W tym spotkaniu również błyskawicznie rozbiły przeciwnika, ponownie nie przegrywając żadnej z partii. W drugim półfinale natomiast zespół z Iwonicza pokonał drużynę z Odrzykonia, po ciekawym i zaciętym pojedynku, w związku z czym w meczu finałowym ponownie doszło do konfrontacji pomiędzy Potokiem i Iwoniczem. Na początku spotkania decydującego o tym, która z drużyn będzie reprezentować powiat krośnieński, na zawodach rejonowych w poczynania naszego zespołu wkradło się sporo nerwowości, przez co przeciwniczki, po raz pierwszy w turnieju osiągnęły trzypunktową przewagę. W kolejnych akcjach dziewczęta opanowały jednak nerwy i wygrały pierwszego seta w stosunku 20:14. Druga partia spotkania miała zgoła inny przebieg, gdyż zespół z Potoka od początku narzucił swój styl gry i objął wysokie prowadzenie. Trener przeciwniczek próbował ratować sytuację dokonując licznych zmian, które nie przyniosły jednak zamierzonych rezultatów i nasza drużyna wyszła już na dziesięciopunktowe prowadzenie. Następnie w polu zagrywki pojawiła się kapitan zespołu, Maja Stareńczak, która pokusiła się o serię sześciu asów serwisowych, demolując wręcz przeciwniczki, nie pozostawiła im żadnych złudzeń, której ze szkół należał się awans na zawody rejonowe. Drugi set spotkania ostatecznie zakończył się niezwykłym wynikiem 20:4 dla drużyny z Potoka.

Szkołę w Potoku godnie reprezentowały: Maja Stareńczak, Róża Ekert, Julia Barsznica, Nikola Półchłopek, Zuzanna Hac, Karolina Hac oraz Natalia Moskal. Opiekunką drużyny była Pani, Agata Kazalska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Wyniki spotkań w turnieju, jakie osiągnął nasz zespół prezentują się następująco:

Faza grupowa: Potok : Kombornia 2:0 (20:11 20:4) Potok : Zręcin 2:0 (20:6 20:5) Potok : Iwonicz 2:0 (20:14 20:8)

Półfinał: Potok : Dukla 2:0 (20:5 20:10)

Finał: Potok : Iwonicz 2:0 (20:14 20:4)

Szkoła Podstawowa w Potoku

Słownik: