Wtorek 7 lipca 2020
imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Mistrz Języka Angielskiego

„We wszystkich przedsięwzięciach sukces zaczyna się w naszym umyśle.” Jose Silva

12 marca br. w Szkole Podstawowej w Jedliczu odbyła się V edycja Gminnego Konkursu „Mistrz Języka Angielskiego”, któremu patronuje Burmistrz Gminy Jedlicze, Pani Jolanta Urbanik. Konkurs dedykowany jest szóstoklasistom z terenu naszej gminy i stanowi narzędzie motywujące uzdolnioną młodzież do rozwijania sprawności językowych i podejmowania intelektualnych wyzwań. W tegorocznym przedsięwzięciu wzięły udział 23 osoby z 8 szkół podstawowych: z Długiego, Dobieszyna, Jaszczwi, Jedlicza, Moderówki, Piotrówki, Potoka oraz Żarnowca. Uczniowie podjęli rywalizację w zakresie wiedzy: znajomości zagadnień gramatyczno –leksykalnych i umiejętności językowych: rozumienia tekstu słuchanego oraz czytanego. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla najlepszych „anglistów” z naszej gminy nastąpi 22 marca 2019 r. podczas X Wiosennego Turnieju Wiedzy dla uczniów klas VI. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy odwagi i życzymy sukcesów w dalszym odkrywaniu języków obcych!

SP w Jedliczu